Statistika našeho portálu

  • 93 888 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Rozhledna Kostelní vrch u Kryr

Kryry

Obec Kryry, leží v Lounském okresu, v Ústeckém kraji. Může se pyšnit krásnou a architektonicky velmi zajímavou rozhlednou, která je vystavěna na Kostelním vrchu (383 m).Architektonický skvostPůvodně na jejím místě stál hrad Kozihrady, z něhož se dochovaly již jen valy a příkopy. Místní Okrašlovací spolek se na jeho místě rozhodl postavit rozhlednu. Roku 1906 byla tak otevřena cihlová věž, vysoká …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kryry
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Louny
Obec
Kryry
Telefon

Fotogalerie k článku

Obec Kryry, leží v Lounském okresu, v Ústeckém kraji. Může se pyšnit krásnou a architektonicky velmi zajímavou rozhlednou, která je vystavěna na Kostelním vrchu (383 m).

Architektonický skvost

Původně na jejím místě stál hrad Kozihrady, z něhož se dochovaly již jen valy a příkopy. Místní Okrašlovací spolek se na jeho místě rozhodl postavit rozhlednu. Roku 1906 byla tak otevřena cihlová věž, vysoká 27 metrů se třemi vyhlídkovými terasami. Dřeveným ochozem uprostřed, velkou terasou na vrcholu a ještě byla přidána malá věžička. Byla pojmenována na počest stého výročí německého básníka Friedricha Schilera, jehož památník byl umístěn v přízemí rozhledny. K výhledům na Doupovské hory, Krušné hory a České středohoří slouží veřejnosti dodnes. Aby se před námi pohled otevřel je nutné vystoupat 127 schodů na nejvyšší vyhlídkovou terasu. Rozhledna, postavená z červených neomítnutých cihel, vypadá moc pěkně.

Výhled

  • sever: Valovský kopec, Podbořansko, Krušné hory
  • východ: vrch Louštín
  • jih: Kryry. Tobiášův vrch, Jesenicko
  • západ: Doupovské hory

Popis cesty

  • Autem - až k rozhledně je možné dojet autem. Po příjezdu do Kryr odbočte v rohu náměstí Kostelní ulicí ke kostelu. Ulicí až do místa kde začíná prašná cesta. Ta Vás dovede až k rozhledně.
  • Vlakem - vystoupit na zastávce v Kryrech. Poté ulicí 5. května až na náměstí a odtud po zeleně značené turistické trase až k rozhledně. Celková délka trasy je 1,5 kilometru.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Den otevřených dveří v Chrámu Chmel…

05.09.2020 - 05.09.2020
nám. Prokopa Velkého…

Chcete odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva? Víte, kdo jsou Homolupulové nebo co je Chmelobrana? Už…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 12. srpen

Dnes má svátek Klára

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete