Statistika našeho portálu

  • 94 932 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Rozhledna Maják u Přítluk

Přítluky

Tentokrát jen kousek od rozhledny Dalibor se nachází další rozhledna Maják. Je situována kousek jižně od obce Zaječí, téměř na vrcholu Přítlucké hory (293 m.n.m.).Stejně jako rozhledna Dalibor byla otevřena v roce 2012, konkrétně 5. července. Na rozdíl od Dalibora jde o rozhlednu dřevěné konstrukce, na půdorysu 6 x 6 m. Její výška činí 26,5 m a vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 22 m. Dostanete…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Přítluky
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Přítluky
Telefon

Tentokrát jen kousek od rozhledny Dalibor se nachází další rozhledna Maják. Je situována kousek jižně od obce Zaječí, téměř na vrcholu Přítlucké hory (293 m.n.m.).

Stejně jako rozhledna Dalibor byla otevřena v roce 2012, konkrétně 5. července. Na rozdíl od Dalibora jde o rozhlednu dřevěné konstrukce, na půdorysu 6 x 6 m. Její výška činí 26,5 m a vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 22 m. Dostanete se ni po schodišti obtočeném kolem centrálního sloupu a zdoláním 105 schodů. Rozhlednu financovaly tři obce: Zaječí, Přítluky a Rakvice. Celkové náklady dosáhly něco málo přes 3,25 mil. korun. Na rozhlednu je volný přístup. Téměř k ní vede turisticky značená cesta jak z obce Zaječí tak z Přítluk.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 27. únor

Dnes má svátek Alexandr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete