Statistika našeho portálu

  • 96 481 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Rozhledna Réna u Ivančic

Ivančice

Skromná rozhledna, jež je jednou z našich nejmenších stojí na vrchu Réna, nedaleko Ivančic. Už před první válkou stával na Réně dřevěný gloriet. Další se nacházel na kilometr vzdálené stráni, v místě, jemuž se říkalo Na Oklikách. Oby gloriety byly dílem místního Okrašlovacího a zalesňovacího spolku. Ten přeměnil blízké okolí v příměstský park. Dřevěná věž sloužila turistům krátce. Po první světov…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Ivančice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-venkov
Obec
Ivančice
Telefon

Skromná rozhledna, jež je jednou z našich nejmenších stojí na vrchu Réna, nedaleko Ivančic. Už před první válkou stával na Réně dřevěný gloriet. Další se nacházel na kilometr vzdálené stráni, v místě, jemuž se říkalo Na Oklikách. Oby gloriety byly dílem místního Okrašlovacího a zalesňovacího spolku. Ten přeměnil blízké okolí v příměstský park. Dřevěná věž sloužila turistům krátce. Po první světové válce byla kvůli zchátralosti rozebrána a prodána jako palivové dřevo.

Současná železobetonová rozhledna byla postavena na Réně v roce 1930 podle návrhu Miloše Navrátila. Za její stavbou stál Klub československých turistů. Stavba čtyři metry vysoké věže jej přišla na pouhých pět tisíc korun. Stavbu provedl Karel Feith. Slavnostní otevření proběhlo 1. června 1930 a byla pojmenována po Alfonsu Muchovi. Časem ale rozhledna upadala do zapomnění a výhled se díky vzrůstajícím stromům zhoršoval. V polovině roku 1995 vyhlásila ivančická městská rada veřejnou sbírku na rekonstrukci rozhledny Alfonse Muchy, která proběhla v říjnu 2000. Okolní porost byl vykácen a věž tak znovu nabízí po zdolání 19 schodů výhled na bývalé královské město Ivančice, ležící na soutoku řek Oslavy, Jihlavy a Rokytné.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete