Statistika našeho portálu

  • 91 535 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Rozhledna Vrátenská hora u Mšena

Lobeč

Rozhledna na Vrátenské hoře je nová, moderní telekomunikační věž.Krásy Kokořínska jako na dlaniSamotná hora je dominantou Kokořínska a se svojí nadmořskou výškou 508 m.n.m. je nejvyšším bodem Mělnicka. Je logické, že toto místo bylo vždy oblíbeným místem turistů, kteří se chtěli kochat výhledem do kraje. Proto zde již v roce 1893 vznikla první, tehdy ještě dřevěná rozhledna. Jako materiál poslouž…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Lobeč
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Lobeč
Telefon

Fotogalerie k článku

Rozhledna na Vrátenské hoře je nová, moderní telekomunikační věž.

Krásy Kokořínska jako na dlani

Samotná hora je dominantou Kokořínska a se svojí nadmořskou výškou 508 m.n.m. je nejvyšším bodem Mělnicka. Je logické, že toto místo bylo vždy oblíbeným místem turistů, kteří se chtěli kochat výhledem do kraje. Proto zde již v roce 1893 vznikla první, tehdy ještě dřevěná rozhledna. Jako materiál posloužila bývalá hasičská věž z blízkého Mšena. Přestože se stala velmi oblíbenou, nastaly finanční problémy s její údržbou. Chátrala a definitivní konce přišel při vichřici v roce 1903.

Když na počátku devadesátých let vzniklo sdružení Obce Kokořínska, jedním z jejich cílů se stala obnova rozhledny na Vrátenské hoře. Příjemné se spojilo s užitečným a ve spolupráci s telekomunikačními společnostmi vznikla rozhledna, která zároveň plní i funkci vysílače. V roce 1999 byla postavena čtyřicetimetrová věž se speciální ocelovou trojhrannou konstrukcí. Ze šestiúhelníkové vyhlídkové plošiny, která je ve výšce 25 metrů je nádherný rozhled všemi směry. Za dobrého počasí lze vidět například Prahu, Jizerské hory nebo Bezděz. Na rozdíl od mnoha podobných konstrukcí je pro lepší estetický dojem opláštěná. Proto také byla roku 2002 vyhlášena nejkrásnější rozhlednou v ČR. Je otevřena celoročně, ale podmínkou je dobrá viditelnost.

Výhled

Popis cesty

Rozhledna se nachází asi 20 kilometrů severovýchodně od Mělníka, nad obcí Libovice, která je nedaleko Mšena. Ve stoupání je za obcí Libovice (ve směru na obec Nosálov) k rozhledně vyznačená ze silnice odbočka vlevo. Je zde také modrá turistická spojující Mšeno a nedaleký hrad Houska.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Mělnické vánoční trhy - Mělník

19.12.2019 - 22.12.2019
nám. Míru, Mělník

Užijte si tu pravou předvánoční atmosféru s hudbou, divadlem a dalším kulturním programem, nebudou chybět koledy,…

Tříkrálový koncert aneb Za císaře p…

04.01.2020 - 04.01.2020
Masarykův KD, U Sadů…

Velký dechový orchestr MKD Mělník připravuje další z tématicky ucelených koncertů, tentokráte pod názvem Tříkrálový…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 13. prosinec

Dnes má svátek Lucie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete