Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Sedlo

Liběšice

Mohutný zalesněný hřbet Sedlo (726 m.n.m.) se nachází asi 6 km západně od Úštěka. Vrch je tvořen trachyandezitem a společně vrchem Malé Sedlo nacházející se kousek severně tvoří jeden hřbet. Při pohledu z dálky pak vypadá tento hřbet jako jezdecké sedlo a odtud možná pojmenování tohoto vrchu. V roce 1998 tu byla vyhlášen Národní přírodní rezervace, která má za úkol chránit lesní porosty pralesovi…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Liběšice
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice
Obec
Liběšice
Telefon

Fotogalerie k článku

Mohutný zalesněný hřbet Sedlo (726 m.n.m.) se nachází asi 6 km západně od Úštěka. Vrch je tvořen trachyandezitem a společně vrchem Malé Sedlo nacházející se kousek severně tvoří jeden hřbet. Při pohledu z dálky pak vypadá tento hřbet jako jezdecké sedlo a odtud možná pojmenování tohoto vrchu. V roce 1998 tu byla vyhlášen Národní přírodní rezervace, která má za úkol chránit lesní porosty pralesovitého charakteru a také skalní útvary nacházející se v okolí. Jde většinou o pětiboké a šestiboké skalky o průměru okolo jednoho metru.

Na jižní straně vrcholu se nachází skalní terase, ze které je krásný půlkruhový výhled jižním směrem. Celý vrch je přístupný po turisticky značené cestě.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 2. říjen

Dnes má svátek Olívie / Oliver

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete