Statistika našeho portálu

  • 96 454 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Kladno

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně nabízí návštěvníkům seznámení s dějinami Kladenska od pravěku po počátek 20. století.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
1375, Kladno
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kladno
Obec
Kladno

Fotogalerie k článku

Stálá expozice muzea je rozdělena do tří částí. V části Pravěk Kladenska jsou prezentovány vybrané archeologické nálezy od mladší doby kamenné do doby hradištní. V části Od tvrzí k baroknímu zámku je představeno období od založení vsi Kladno po zdejší působení břevnovských benediktinů. Vystaveny jsou zde modely původní gotické tvrze a především předměty ze zbouraného kostela Nanebevzetí Panny Marie, které se staly základem sbírek kladenského muzea na koci 19. století. V další místnosti se nachází tematický celek s názvem Od městečka ke královskému hornímu městu a tento přibližuje vývoj města od nálezu uhlí do počátku 20. století. Návštěvníci si zde prohlédnou např. model vysokých pecí, městské veduty, ale také dioráma hornické kuchyně z přelomu 19. a 20. století.

Muzeum dále pořádá krátkodobé výstavy, přednášky a zajišťuje komentované prohlídky nejstarší stojící stavby v ČR, rotundy sv. Petra a Pavla na hradišti Budeč. Jeho významnými pobočkami jsou Hornický skanzen ve Vinařicích a vojenský bunkr Bratronice.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 27. listopad

Dnes má svátek Xenie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete