Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Štola Svatý Martin - Krupka

Krupka

Štola sv. Martin je jednou z nejvýznamnějších starých důlních děl v krupském revíru. Nejstarší práce spadají do 14. století. Samotná ražba štoly sv. Martin začala po roce 1864. Podle zpráv z roku 1868 je štola dlouhá již cca 227 m. Měla poskytnout modernější a komplexnější zpřístupnění hlavních rudných žil a též zdejší žíly Lukáš. V roce 1922 byl provoz zastaven a prováděly se jen udrž…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Krupka
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Teplice
Obec
Krupka
Telefon

Štola sv. Martin je jednou z nejvýznamnějších starých důlních děl v krupském revíru. Nejstarší práce spadají do 14. století. Samotná ražba štoly sv. Martin začala po roce 1864. Podle zpráv z roku 1868 je štola dlouhá již cca 227 m. Měla poskytnout modernější a komplexnější zpřístupnění hlavních rudných žil a též zdejší žíly Lukáš. V roce 1922 byl provoz zastaven a prováděly se jen udržovací práce. V roce 1939 byla již štola pro závaly a vodu neschůdná. Za druhé světové války byl ve štole opět obnoven provoz a to až do roku 1956 kdy se ústí štoly postupně zabořilo a štola se opět stala nepřístupnou. V roce 1998 byl historický portál štoly odstraněn a nahrazen betonovým, o rok později byly zahájeny práce na znovu otevření štoly, tentokrát pro účely expozice.

Štola sv. Martin je přístupná v otevírací době celoročně. Prohlídka trvá přibližně 45 minut a délka trasy je 1.000 m. Kromě štoly se nachází naproti za silnicí i expozice důlní techniky, která byla používána především pro práci v podzemí.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete