Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Synagoga Rakovník

Rakovník

Rakovnická synagoga se nachází v ulici Vysoká (čp. 232), severně od Husova náměstí v místech kde kdysi bývalo židovské ghetto.Postavena byla v roce 1763 v barokním slohu jako náhrada za starší modlitebnu. Několikrát pak byla přestavována. K bohoslužebným účelům sloužila do nacistické okupace. V letech 1940-1950 byla využita jako sbor Církve čs. husitské a pak opuštěna. V letech 1992-1994 prošla z…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vysoká 232, Rakovník
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Rakovník
Obec
Rakovník
Telefon

Rakovnická synagoga se nachází v ulici Vysoká (čp. 232), severně od Husova náměstí v místech kde kdysi bývalo židovské ghetto.

Postavena byla v roce 1763 v barokním slohu jako náhrada za starší modlitebnu. Několikrát pak byla přestavována. K bohoslužebným účelům sloužila do nacistické okupace. V letech 1940-1950 byla využita jako sbor Církve čs. husitské a pak opuštěna. V letech 1992-1994 prošla zásadní rekonstrukcí do své původní podoby. V původním stavu se zachoval modlitební sál se štukovou výzdobou, který dnes slouží jako koncertní síň. Ve zbylé části domu byla zřízena galerie pojmenovaná po malíři Václavu Rabasovi. Při vstupu z předsíně do modlitebního sálu se dochoval kamenný portál z let 1887-1888 se zlaceným hebrejským nápisem "Toto je brána k Bohu, kterou vcházejí spravedlivý".

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 2. říjen

Dnes má svátek Olívie / Oliver

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete