Statistika našeho portálu

  • 94 440 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Vodní nádrž Husinec

Husinec

Kousek severně od Prachatic se nachází vodní nádrž Husinec. Stavba původně určená k ochraně před povodněmi a retenci v období sucha byla vystavěna před druhou světovou válkou v letech 1934-1939. Dokončovací práce probíhaly již po zabrání Sudet. Za druhé světové války sloužila hráz dokonce jako přechod do Německa. V letech 1950-1954 přibyla hydroelektrárna (dnes výkon 630 kW) a od roku 1962 je vod…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Husinec
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Husinec
Telefon

Kousek severně od Prachatic se nachází vodní nádrž Husinec. Stavba původně určená k ochraně před povodněmi a retenci v období sucha byla vystavěna před druhou světovou válkou v letech 1934-1939. Dokončovací práce probíhaly již po zabrání Sudet. Za druhé světové války sloužila hráz dokonce jako přechod do Německa. V letech 1950-1954 přibyla hydroelektrárna (dnes výkon 630 kW) a od roku 1962 je voda odebírána pro vodárenské účely města Prachatice.

Hráz nádrže dlouhá 197 m a vysoká 27,2 m je gravitační, zděná ze žulovým obkladem, zakřivená do mírného oblouku. Po hrázi vede silniční komunikace spojující Prachatice a Husinec. Hráz zadržuje na 6,55 mil m3 vody a vytváří vodní plochu o velikosti 60,8 ha a délce přibližně dva kilometry.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 30. říjen

Dnes má svátek Tadeáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete