Statistika našeho portálu

  • 97 585 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Zámek Bechyně

Zámek Bechyně

Zámek Bechyně dokládá velkorysou stavební činnost Petra Voka a tvorbu rožmberských umělců a řemeslníků, jimiž se završuje česká renesance. Navštívit zde můžete svatební sál Petra Voka, jehož stěny pokrývá 460 m2 unikátních nástěnných maleb a který se dodnes hojně využívá pro svatební obřady.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Zámek Bechyně je bezesporu hlavní dominantou resortu Panství Bechyně. Zámek stojí na skalním výběžku nad soutokem říčky Smutné a řeky Lužnice a jeho základy sahají až do 9.století. O dnešní podobu zámku se zasloužil asi nejznámější majitel bechyňského panství, Petr Vok z Rožmberka. Tento slavný šlechtic zde vybudoval honosné renesanční sídlo a uspořádal zde i svou vlastní svatbu v roce 1580 s Kateřinou z Ludanic. Svatební sál Petra Voka je dodnes hojně využíván pro svatební obřady či hostiny.

Velmi zajímavým místem bechyňského zámku je také galerie dětských portrétů, která je největší sbírkou svého druhu v Evropě nebo zrekonstruovaná zámecká jízdárna, která je největším konferenčním sálem v Jižních Čechách.

Areál bechyňského zámku je v letních měsících veřejně přístupný a návštěvníci mohou v rámci komentované prohlídky navštívit zámek i uvnitř. V bývalé zámecké sýpce v zámeckém parku je otevřené Muzeum Vladimíra Preclíka.

Součástí resortu Panství Bechyně je i hotel Panská na bechyňském náměstí či nedaleké golfové hřiště s Penzionem Černická obora. V těsné blízkosti hřiště je také bývalý lovecký zámeček, který je vzhledem k lokalitě velice oblíbeným místem pro svatby a soukromé akce.

Většinu prostor, které patří do resortu Panství Bechyně je dnes možné využít pro kulturní a společenské akce různých velikostí. V letních měsících zde také probíhají různé historicko-kulturní události.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Muzejní noc a Noc kostelů - Bechyně

10.06.2022 - 10.06.2022
Bechyně

Opět spolu - Muzejní noc a Noc kostelů v Bechyni 10. června 2022 s bohatým programem od 17 hodin.

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 22. květen

Dnes má svátek Emil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete