Statistika našeho portálu

  • 94 767 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Zámek Doubí

Karlovy Vary

Na břehu řeky Ohře v městské části Karlových Varů Doubí stojí zámeček, původně gotický hrad. Historie zámkuPůvodní hrad je poprvé zmiňován již v polovině 14. století, kdy Doubí patřilo mezi královská léna hradu v Lokti a působil zde loketský man, rytíř Frencl z Dubu. V roce 1447 byl hrad dobyt a v 16. století renesančně přestavěn na zámek. V 17. století byl vybudován park s vyhlídkovou terasou. Z…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Karlovy Vary
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Karlovy Vary
Obec
Karlovy Vary
Telefon

Na břehu řeky Ohře v městské části Karlových Varů Doubí stojí zámeček, původně gotický hrad.

Historie zámku

Původní hrad je poprvé zmiňován již v polovině 14. století, kdy Doubí patřilo mezi královská léna hradu v Lokti a působil zde loketský man, rytíř Frencl z Dubu. V roce 1447 byl hrad dobyt a v 16. století renesančně přestavěn na zámek. V 17. století byl vybudován park s vyhlídkovou terasou. Za majitelů panství Julia Jindřicha a Josefiny Eleonory Mulcové z Valdova, rozené hraběnky Metternichové, dostal zámek v letech 1739 – 1756 barokní podobu a do půlkruhové bašty vnější parkánové zdi byla vestavěna barokní kaple, doložena písemně už roku 1700. Kaple pak byla v roce 1865 novorománsky upravena a rozšířena.

Za svou dnešní podobu vděčí zámek architektu Františkovi Maderovi, který jej upravil koncem 19. století. Na severní straně nádvoří byl vybudován "salón" v maurském stylu a postavena nová neorenesanční budova. Po roku 1945 zde bylo velitelství Rudé armády, poté byl zámek využíván účelově. Změna přišla s rokem 2000 a příchodem současného majitele Karla Holoubka, který zdevastovaný zámeček koupil a s velkým úsilím zrekonstruoval do současné podoby. Dnes zde sídlí společnost Karel Holoubek - Trade group, a.s. V areálu zámku je možné navštívit i restauraci, a také se zde konají různé výstavy.

Tipy na výlet

Z Doubí se můžete vydat do Karlových Varů, kde je i kromě samotných lázní mnoho zajímavého. Třeba si můžete prohlédnout Jan Becher Museum, vystoupit na honosnou Goethovu vyhlídku, podívat se můžete do Muzea Karlovy Vary nebo na najstarší památku města - zříceninu kostela sv. Linharta.

Ubytování také najdete v Karlových Varech.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 28. leden

Dnes má svátek Otýlie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete