Statistika našeho portálu

  • 95 472 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Zámek Favorit

Šindelová

Rokokový lovecký zámeček Favorit stojí uprostřed rozlehlé obory mezi Jindřichovicemi a Šindelovou na Sokolovsku, Karlovarský kraj.Historie zámečkuZámek Favorit, dřív nazvaný "Mes idées", nechal postavit ve 2. polovině 18. stol. hrabě František Antonín Nostic pro svou manželku Marii Alžbětu. Koncem 19. stol. byla původní stavba stržena. Pozdější majitel Jan Nostic nechal pak n…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Šindelová
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Sokolov
Obec
Šindelová
Telefon

Rokokový lovecký zámeček Favorit stojí uprostřed rozlehlé obory mezi Jindřichovicemi a Šindelovou na Sokolovsku, Karlovarský kraj.

Historie zámečku

Zámek Favorit, dřív nazvaný "Mes idées", nechal postavit ve 2. polovině 18. stol. hrabě František Antonín Nostic pro svou manželku Marii Alžbětu. Koncem 19. stol. byla původní stavba stržena. Pozdější majitel Jan Nostic nechal pak na stejném místě vybudovat nový pseudobarokní lovecký zámeček. Panství patřilo Nosticům do roku 1945.

Dispozice zámečku

Favorit je trojkřídlá budova, postranní křídla uzavírají čestný dvůr s předsunutým prostorem na sloupech. Před zámkem se nachází barokní kaple a socha sv. Huberta. Zámecký areál doplňují ještě hospodářská stavení a hájovna. Okolí loveckého zámečku tvoří nádherná krušnohorská příroda. Pod zámkem protéká říčka Skřiváň a zámeckou cestu směrem k obci Šindelová lemuje alej památných modřínů.

Tipy na výlet

Přímo u obce Šindelová se nachází přírodní památka kamenný hřib a zbytky vysoké pece. V nedalekém Nejdku najdete zříceninu hradu Nejdek, Národopisné muzeum. U obce Pernik můžete vystoupit na vrchol Dračí skály, u Abertam zase na rozhlednu Plešivec.

Ubytování najdete v Nejdku.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 17. červen

Dnes má svátek Adolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete