Statistika našeho portálu

  • 93 266 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Zámek Herálec

Herálec

Podoba zámkuV obci Herálec na Havlíčkobrodsku stojí trojkřídlý patrový zámek s 2 nárožními válcovými věžemi s cimbuřím a vikýři. Část jižního průčelí objektu je členěna pseudorománskými arkádami, v nádvoří je koutový arkýř. V 1. patře objektu je bývalá kaple s nástropními malbami a štuky z doby kolem roku 1750, její portál je zdoben andělíčky a erby. Část místností nese pseudobarokní výzdobu. V 1…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Herálec
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Havlíčkův Brod
Obec
Herálec
Telefon

Podoba zámku

V obci Herálec na Havlíčkobrodsku stojí trojkřídlý patrový zámek s 2 nárožními válcovými věžemi s cimbuřím a vikýři. Část jižního průčelí objektu je členěna pseudorománskými arkádami, v nádvoří je koutový arkýř. V 1. patře objektu je bývalá kaple s nástropními malbami a štuky z doby kolem roku 1750, její portál je zdoben andělíčky a erby. Část místností nese pseudobarokní výzdobu. V 1. patře severní věže se nachází pseudogotický salónek. Zámek obklopuje anglický park z 18. století, za kterým stojí barokní hospodářské budovy, upravené v 19. století. V lese na kopci nad rybníkem je vystavěna ušlechtilá novorenesanční hrobka z let 1912-1914, členěná dórskými sloupy.

Historie zámku

Původně v Herálci stávala věžovitá tvrz, ke které byla v roce 1559 přistavěna veliká obytná budova. Zámek byl pravděpodobně v místech tvrze postaven počátkem 17. století Kryštofem Karlem z Roupova, rozšířen a barokně upraven v letech 1658 – 1661 a novogoticky přestavěn v roce 1838 a 1862.

Tipy na výlet

V nedalekém Humpolci najdete také Městské kulturní a informační středisko - Muzeum dr. Aleše Hrdličky, Muzeum vah, kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Jana Nepomuckého, Toleranční kostelík nebo také židovský hřbitov. Podívat se můžete i na hrad Lipnice nad Sázavou.

Ubytování najdete přímo v Humpolci nebo v Lipnici nad Sázavou.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 3. červen

Dnes má svátek Tamara

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete