Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Trpísty

Trpísty

Tvrz, předchůdce zámkuNa původním místě dnešního zámku Trpísty stávala středověká tvrz pánů z Gutštejna. První písemní zmínky o obci pocházejí z roku 1251. Dalšími majiteli zdejšího panství byli Markvartové z Hrádku a od roku 1617 páni ze Švamberka.ZámekRoku 1729 postavil významný plzeňský architekt Jakub Auguston pro hrabata ze Sinzendorfu nynější barokní zámek. Interiéry sídla vyzdob…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Trpísty
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Tachov
Obec
Trpísty
Telefon

Tvrz, předchůdce zámku

Na původním místě dnešního zámku Trpísty stávala středověká tvrz pánů z Gutštejna. První písemní zmínky o obci pocházejí z roku 1251. Dalšími majiteli zdejšího panství byli Markvartové z Hrádku a od roku 1617 páni ze Švamberka.

Zámek

Roku 1729 postavil významný plzeňský architekt Jakub Auguston pro hrabata ze Sinzendorfu nynější barokní zámek. Interiéry sídla vyzdobil freskami roku 1744 V. Schmidt z Plané. Hlavní fasáda s portálem, kde dvojice atlantů a ionských sloupů nese balkon, směřuje do parku, terasovitě řešeného na srázu nad Úterským potokem. Zámek je od roku 2002 v soukromých rukou a je také od roku 2008 zpřístupněn veřejnosti jednou ročně. Kolem zámku se rozkládá rozlehlá zámecká zahrada v anglickém stylu pozdního 19. stol., která dnes obsahuje bohatou sbírku vzácných stromů, včetně samičího stromu ginkgo.

Tipy na výlet

Navštívit můžete zříceninu hradu Gutštejn u Konstantinových Lázní, které stojí také za návštěvu. Zajímyvý je i barokní kostel sv. Barbory. Na výlet je krásná i rezervace Hradišťský vrch.

Ubytování najdete právě v Konstantonových Lázních.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete