Statistika našeho portálu

  • 97 581 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Židovské hřbitovy Benešov

Benešov

V Benešově se nachází dva židovské hřbitovy.První starší je za větším parkovištěm před kulturním domem. Byl založen v 17. století a sloužil až do roku 1883 kdy byl založen nový židovský hřbitov při městském hřbitově. Pohromou se pro něj stala 80.léta 20. století, tehdy byl téměř zlikvidován a upraven parkově. Dnes se na jeho bývalé ploše 760 m2 s nově vystavěnými nízkými cihlovými zídkami nachází…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Benešov
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Benešov
Obec
Benešov
Telefon

V Benešově se nachází dva židovské hřbitovy.

První starší je za větším parkovištěm před kulturním domem. Byl založen v 17. století a sloužil až do roku 1883 kdy byl založen nový židovský hřbitov při městském hřbitově. Pohromou se pro něj stala 80.léta 20. století, tehdy byl téměř zlikvidován a upraven parkově. Dnes se na jeho bývalé ploše 760 m2 s nově vystavěnými nízkými cihlovými zídkami nachází asi dvacítka ponechaných náhrobků. Areál je volně přístupný.

Nový židovský hřbitov tvoří část městského hřbitova ve východní části města při ulici K Pazderně. Založen roku 1883 a sloužil až do druhé světové války. Na jeho ploše 2.684 m2 se nachází asi tři stovky převážně novodobých žulových náhrobků. Kromě toho je tu asi desítka starších stél přenesených sem ze zrušeného starého hřbitova. Součástí je pak modlitebna ve které byla v roce 1995 instalována expozice věnovaná obětem druhé světo války. Klíče k novému židovskému hřbitovu jsou k zapůjčení v městském infocentru, přístup je omezen mimo soboty a židovské svátky.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Třebsínská Zvonička - Krňany

09.07.2022 - 09.07.2022
na návsi

17.ročník hudebního festivalu Třebsínská Zvonička

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 19. květen

Dnes má svátek Ivo

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete