Statistika našeho portálu

  • 94 305 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Židovský hřbitov Nečtiny

Nečtiny

Východně od obce, cca 200 m za kostelem po značené turistické cestě odbočuje z této cesty malá lesní cesta, která po cca 50 m dovede na místo bývalého židovského hřbitova v Nečtinách.Hřbitov byl založen údajně v 17. století, některé nedoložené údaje hovoří i o století šestnáctém. Každopádně byl hřbitov za nacistické okupace silně zdevastován.Dnes se jeho plocha přibližně 755 m2 dá již jen odhadno…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nečtiny
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-sever
Obec
Nečtiny
Telefon

Východně od obce, cca 200 m za kostelem po značené turistické cestě odbočuje z této cesty malá lesní cesta, která po cca 50 m dovede na místo bývalého židovského hřbitova v Nečtinách.

Hřbitov byl založen údajně v 17. století, některé nedoložené údaje hovoří i o století šestnáctém. Každopádně byl hřbitov za nacistické okupace silně zdevastován.

Dnes se jeho plocha přibližně 755 m2 dá již jen odhadnout podle terénních nerovností v místech kde stávala ohradní zeď. Dochované náhrobky nebo spíše ve většině jejich případů jejich torza z let 1747-1927 jsou v současné době (2013) naskládány na dvou hromadách. Většina jich leží jen cca 3-4 stojí.

Hřbitov je volně přístupný.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete