Statistika našeho portálu

  • 94 552 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Židovský hřbitov Spomyšl

Spomyšl

Židovský hřbitov se nachází na okraji lesa, na malém návrší, kilometr severně od obce Spomyšl.Hřbitov byl údajně založen v 17. století, písemně je doložen v polovině 18. století. Roku 1829 rozšířen do dnešní velikosti 1.845 m2. Na poměrně zaplněném hřbitově se dochovalo cca 150 náhrobků z doby od roku 1726. Obvodová zeď z lomového kamene je už většinou narušena, z márnice se dochovaly jen malé zb…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Spomyšl
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Spomyšl
Telefon

Fotogalerie k článku

Židovský hřbitov se nachází na okraji lesa, na malém návrší, kilometr severně od obce Spomyšl.

Hřbitov byl údajně založen v 17. století, písemně je doložen v polovině 18. století. Roku 1829 rozšířen do dnešní velikosti 1.845 m2. Na poměrně zaplněném hřbitově se dochovalo cca 150 náhrobků z doby od roku 1726. Obvodová zeď z lomového kamene je už většinou narušena, z márnice se dochovaly jen malé zbytky a hodně novodobých náhrobků je povalena. Hřbitov je volně přístupný.

Cesta je k němu následující: ze Spomyšle je potřeba se vydat po silnici na Daminěves. Kousek za Spomyšlí v ohybu silnice odbočit vlevo po polní cestě a vzhůru až na pokraj pískovny. Zde pak vpravo nejdříve kousek po okraji pískovny a pak po okraji lesa. Po cca 50 m odbočit téměř neznatelnou a v době návštěvy zarostlou lesní cestou, která asi po 50 m dovede ke hřbitovu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 30. listopad

Dnes má svátek Ondřej

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete