Statistika našeho portálu

 • 98 178 Akcí v kalendáři
 • 5 391 Ubytovacích zařízení
 • 24 206 Míst a památek

ZOO Děčín

Děčín

Děčínská Zoologická zahrada, jenž má ve znaku medvěda, leží blízko centra, na pískovcovém vrchu Pastýřská stěna. Areál je situován do klidného prostředí lesoparku a je tak ideálním místem pro příjemné rodinné vycházky. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé a nyní navíc také novou expozici Rajské ostrovy s mnoha exotickými živočichy a nej…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Děčín
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Děčín

Fotogalerie k článku

Děčínská Zoologická zahrada, jenž má ve znaku medvěda, leží blízko centra, na pískovcovém vrchu Pastýřská stěna. Areál je situován do klidného prostředí lesoparku a je tak ideálním místem pro příjemné rodinné vycházky. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé a nyní navíc také novou expozici Rajské ostrovy s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. Zoo Děčín je ideálním místem pro rodinný výlet. vou rozlohou 6 ha se řadí k nejmenším zoo v České republice, ale přesto do ní každoročně od roku 1948, kdy byla založena zavítá tisíce spokojených návštěvníků.

Pozoruhodný svět zvířat

Děčínská zoo se zaměřuje především na chov méně známých a ohrožených druhů zvířat. V současné době chová kolem 450 zvířat přibližně ve 150 druzích. Na první pohled si vás jistě získají mohutní medvědi grizzly v dokonalém přírodním výběhu a svou bělostnou krásou určitě zapůsobí i stádo horských akrobatů - kamzíků běláků. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat. Na své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva - drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Nejsou to jediní obyvatelé tohoto pavilonu, dělí se o něj se vzácnými velkými papoušky kakadu nebo se zoborožci vrásčitými.

Další obyvatelé děčínské zoo: babirusa celebeská, levhart mandžuský, medvěd malajský, kočka rybářská, anoa horský, jeřáb mandžuský, kabar pižmový, kozorožec kavkazský, ara vojenský, vlk hřivnatý, norek evropský,…

Ráj i divočina pro děti

Zoo Děčín je rájem pro děti. K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoo zdobí spoustu interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je i několik naučných stezek. Nyní nově Ptačí stezka, která hravou formou mapuje ptačí říši našich lesů, luk a polí.

Pro školní kolektivy má Zoo Děčín v nabídce několik interaktivních výukových programů. Zábavu i poučení zde najdou jak žáci základních škol, tak předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami.

Rajské ostrovy

Velkým lákadlem současné doby je nová expozice Rajské ostrovy, která se nachází v centru města na Teplické ulici. Jde o unikátní expozici, která nemá v našich končinách obdoby. Návštěvníci zde poznají faunu i floru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Čekají na ně zvířata jako například: klaun očkatý, perutýn ohnivý, krevety, lezci, varan mangrovový, želva černavá, agama vodní, strašilky, leguán kubánský, krajta mřížkovaná,…

Celá expozice je jakýmsi bonusem pro každého návštěvníka zoo na Pastýřské stěně. Po předložení vstupenky se totiž na plavbu po Rajských ostrovech může vydat zcela zdarma.
Rajské ostrovy, Teplická 19, 405 02 Děčín IV. Informace: +420 412 531 531, tic@zoodecin.cz

Návštěvnický servis

 • Občerstvení U Kamzíka
 • prodej suvenýrů
 • možnost parkování přímo před zahradou
 • komentované ukázky krmení - v hlavní sezóně
 • průvodcovská služba - na objednávku v hlavní sezóně
 • permanentní vstupenky pro: jednotlivce, dvojice, rodiny, školy a firmy
 • adopční systém - Staňte se i VY adoptivním rodičem…
 • po celý rok bohatá nabídka tradičních i netradičních akcí pro veřejnost

Vstupné

 • Hlavní sezóna (květen - srpen):

dospělí Kč 90,--

děti (3 - 15 let) Kč 50,--

důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 50,--

 • Mimo sezónu (listopad - duben, září):

dospělí Kč 70,--

děti (3 – 15 let) Kč 40,--

důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 40,--

 • Speciální sleva na vstupném (říjen):

dospělí Kč 50,--

děti (3 - 15 let) Kč 30,--

důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 30,--

Mapa

Související kategorie

Zoo

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 18. srpen

Dnes má svátek Helena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete