Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

ZOO Děčín

Děčín

Děčínská Zoologická zahrada, jenž má ve znaku medvěda, leží blízko centra, na pískovcovém vrchu Pastýřská stěna. Areál je situován do klidného prostředí lesoparku a je tak ideálním místem pro příjemné rodinné vycházky. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé a nyní navíc také bonusovou expozici Rajské ostrovy s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji, která se nachází mimo areál zoo (ul. Teplická 19). Zoo Děčín je ideálním místem pro rodinný výlet. Svou rozlohou 6 ha se řadí k nejmenším zoo v České republice, ale přesto do ní každoročně od roku 1948, kdy byla založena zavítá tisíce spokojených návštěvníků.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Děčín
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Děčín
E-mail
tic@zoodecin.cz
Tel
+420 603 473 055
Tel1
+420 412 531 531

Fotogalerie k článku

Pozoruhodný svět zvířat
Děčínská zoo se zaměřuje především na chov méně známých a ohrožených druhů zvířat. V současné době chová kolem 450 zvířat přibližně ve 150 druzích. Na první pohled si vás jistě získá mohutný medvěd kamčatský v dokonalém přírodním výběhu a jistě si vás získají makakové chocholatí ve venkovním výběhu plném lanových prolézaček. Svou impozantností určitě zapůsobí i pár takinů indických. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat. Na své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva - drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Nejsou to jediní obyvatelé tohoto pavilonu, dělí se o něj se vzácnými rajkami nebo korunáči.

Další obyvatelé děčínské zoo: tapír jihoamerický, rosomák, kočka rybářská, jeřáb mandžuský, kozorožec kavkazský, turako fialový, kapybary vodní, norek evropský, mravenečník velký, prase visajanské, veverka Prévostova… 

Ráj i divočina pro děti
Zoo Děčín je rájem pro děti. K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoo zdobí spoustu interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je i několik naučných stezek (Ptačí stezka, která hravou formou mapuje ptačí říši našich lesů, luk a polí nebo Stezka stromů, která mapuje zeleň rostoucí v zoo).

Pro školní kolektivy má Zoo Děčín v nabídce několik interaktivních výukových programů. Zábavu i poučení zde najdou jak žáci základních škol, tak předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami.

Rajské ostrovy
Velkým lákadlem pro milovníky tepla je expozice Rajské ostrovy, která je oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou návštěvníci najdou v centru města Děčína (Teplická 19). Nabízí netradiční pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. K největším lákadlům patří velké mořské akvárium, které je největším v Ústeckém kraji, má kapacitu přibližně 6000 litrů. Čekají tu také zvířata jako například: klaun očkatý, ježík hnědý, krevety, varan skvrnitý, strašilky, leguán kubánský, krajta tygrovitá, outloň malý… a spousty dalších!
Celá expozice je jakýmsi bonusem pro každého návštěvníka zoo na Pastýřské stěně. Po předložení platné vstupenky ze zoo se totiž na plavbu po Rajských ostrovech může vydat zcela zdarma. Pokud vstupenku ze zoo nemáte,  můžete si jí na místě koupit.
Rajské ostrovy, Teplická 19, 405 02 Děčín IV. Informace: +420 412 531 531, tic@zoodecin.cz

Návštěvnický servis:
- občerstvení v zoo
- prodej suvenýrů
- možnost parkování přímo před zahradou
- komentované ukázky krmení - v hlavní sezóně
- průvodcovská služba - na objednávku v hlavní sezóně
- permanentní vstupenky pro: jednotlivce, dvojice, rodiny, školy a firmy
- adopční systém - Staňte se i VY adoptivním rodičem
- po celý rok bohatá nabídka tradičních i netradičních akcí pro veřejnost

Vstupné:
Hlavní sezóna (duben - září)
dospělí Kč 150,--
děti (3 - 15 let) Kč 100,--
senioři (nad 65 let), studenti (do 26 let) - nutno prokázat Kč 100,--

Upozorňujeme: Každoročně první pátek v červnu (2. 6. 2023) je zoo z důvodu mezinárodní charitativní akce Noc snů otevřena pouze do 17.00 h (vstupenky půjde zakoupit do 16.00 h). Děkujeme za pochopení.

Vedlejší sezóna (říjen - březen)
dospělí Kč 120,--
děti (3 – 15 let) Kč 80,--
senioři (nad 65 let), studenti (do 26 let) - nutno prokázat Kč 80,--
Se vstupenkou ze Zoo Děčín můžete ZDARMA navštívit také Expozici Rajské ostrovy (platí pouze v den zakoupení vstupenky).

Otevírací doba:
Hlavní sezóna (květen - srpen)
8.00 - 19.00
Vedlejší sezóna (září - říjen,březen - duben)
8.00 - 18.00
Zimní sezóna (listopad - únor)
8.00 - 16.00
Do zoo není povolen vstup se psy!
 
Recepce Expozice Rajské ostrovy
Teplická 19, 405 02  Děčín 4

Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna, příspěvková organizace

 

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Královský košt Děčín 2024

17.08.2024 - 17.08.2024
Na pěší zóně pod…

Největší pultová degustace českých a moravských vín

Související kategorie

Zoo

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete