Statistika našeho portálu

  • 84 901 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

ZOO Jihlava

Březinovy sady 10, Jihlava

Zoologická zahrada v Jihlavě leží v malebném údolí řeky Jihlavky. Celý areál je velmi příjemný a vhodný pro rodinné vycházky. Jsou zde vodní plochy, svahy plné stromů, skály a pásy trávníků. A to vše jen kousek od centra.Jihlavská ZOO - zahrada bez mřížíNa ploše takřka 13 ha zde žije více než 100 druhů zvířat. Rozlohou spíše "rodinná" ZOO se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Březinovy sady 10, Jihlava
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Jihlava
Obec
Jihlava

Fotogalerie k článku

Zoologická zahrada v Jihlavě leží v malebném údolí řeky Jihlavky. Celý areál je velmi příjemný a vhodný pro rodinné vycházky. Jsou zde vodní plochy, svahy plné stromů, skály a pásy trávníků. A to vše jen kousek od centra.

Jihlavská ZOO - zahrada bez mříží

Na ploše takřka 13 ha zde žije více než 100 druhů zvířat. Rozlohou spíše "rodinná" ZOO se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Mají tu největší kolekci drápkatých opic v republice. Pro návštěvníky jsou zpřístupněny tři pavilony - exotarium s expozicemi opic a plazů, pavilon šelem a Amazonský pavilon.

Jihlavská ZOO je ideálním místem pro rodinný výlet. Pro Vaše ratolesti je zde připraveno netradiční dětské hřiště i mini zoo kde si děti mohou zvířátka pohladit či nakrmit. Po celém areálu je mnoho laviček pro odpočinek, možnosti občerstvení, prodejna suvenýrů a podrobný informační systém. Parkoviště je hned u východu.

Africká vesnice Matongo

Největší atrakcí a chloubou je ovšem Africká vesnice Matongo. Je to originálně vyřešený komplex chýší a domov afrických exotických zvířat. Žijí zde mangusta žíhaná, želvy ostruhaté, gabunské zmije, plameňáci a kamerunské kozičky. Nachází se zde také horolezecká stěna, lanovka a spousta prolézaček. Součástí vesnice je také volně přístupný výběh koz kamerunských, které pocházejí ze severní Afriky. V létě je možné si projet celou ZOO vláčkem.

Samozřejmostí je mnoho pořádaných akcí pro veřejnost, včetně kometovaných krmení.

Do jihlavské ZOO vlakem či autobusem

Z hlavního nádraží ČD v Jihlavě doporučujeme jet trolejbusem (A, B nebo B1) na zastávku "Masarykovo náměstí", dále pěšky kolem kostela sv. Jakuba dle směrovek lesoparkem Heulos (cca 10 minut pěší chůze - příjemná procházka) až k Zoo. Případně lze jet trolejbusem (B nebo B1) na zastávku "Brněnský kopec", odtud potom pěšky z kopce dolů - k parkovišti Zoo a novému vstupnímu areálu. Tato cesta není lesem, ale je o něco kratší.

Z městského vlakového nádraží se lze podobně jako z autobusového nádraží do Zoo dostat příjemnou pěší procházkou během 20-30 minut (přes Masarykovo náměstí - popis výše).

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Živý betlém na zámku v Telči

15.12.2018 - 16.12.2018
Zámek Telč

Živý betlém tradičně zpestřuje atmosféru v Telči.

Vánoce s Vysočankou - Brtnice

16.12.2018 - 16.12.2018
Kino

Další seriál koncertů na Vysočině pořádá dechová hudba Vysočanka

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

17.02.2019 - 17.02.2019
náměstí Svobody 1373,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Související kategorie

Zoo

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 16. prosinec

Dnes má svátek Albína

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete