Statistika našeho portálu

  • 94 400 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Zřícenina hradu Nevděk

Žlutice

Dnes již zaniklý hrad Nevděk stával na kopci na městem Žlutice. Do volně přístupného areálu hradu návštěvníka zavede 1,5 km dlouhé turistické značení.Historie hraduZakladatelem hradu se ve 40. letech 15. století stal husitský hejtman Jakoubek z Vřesovic, který si již dříve postavil hrad Oltářík v Českém středohoří. Místo hradu bylo pravděpodobně již dříve opevněno. Opuštěn a pobořen byl hrad v po…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Žlutice
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Karlovy Vary
Obec
Žlutice
Telefon

Dnes již zaniklý hrad Nevděk stával na kopci na městem Žlutice. Do volně přístupného areálu hradu návštěvníka zavede 1,5 km dlouhé turistické značení.

Historie hradu

Zakladatelem hradu se ve 40. letech 15. století stal husitský hejtman Jakoubek z Vřesovic, který si již dříve postavil hrad Oltářík v Českém středohoří. Místo hradu bylo pravděpodobně již dříve opevněno. Opuštěn a pobořen byl hrad v polovině 17. století, aby neohrožoval město Žlutice, jemuž měl být dříve ochráncem.

Podoba hradu

Jednoduchý hrad, stojící na osamělém kopci neohrozitelném střelbou, tvořila hradba oválného půdorysu, brána a dvě palácové budovy. Obranyschopnost hradby byla ještě posílena příkopem a valem. Dnes zde lze nalézt pouze terénní relikty a velmi malé střepy zdiva.

Tipy na výlet

Na výlet se můžete vydat na novogotický zámek Chyše, zámek Valeč, k Žihelskému viklanu nebo na zříceninu hradu Rabštejn nad Střelou. Najdete tam také zámek Rabštejn nad Střelou. Za návštěvu stojí i zachovalý barokní zámek Manětín, novogotický zámek Nečtiny nebo zřícenina hradu Preitenstein.

Ubytování najdete ve Žluticích.

M.K.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

31.10.2020 - 31.10.2020
Alžbětiny Lázně V.,…

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete