Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Akce na státní svátek 28. října 2019

U příležitosti vzniku samostatné Československé republiky se každý rok snažíme přinášet Vám pozvání na akce, které tento významný okamžik našich dějin připomínají či alespoň zpříjemňují čas volna poskytovaný všem pracujícím. Letos jistě oceníte jeho vazbu na prodloužený víkend, který přímo nabádá k účasti na některé z mnoha zajímavých akcí pro celou rodinu.

Fotogalerie k článku

U příležitosti vzniku samostatné Československé republiky se každý rok snažíme přinášet Vám pozvání na akce, které tento významný okamžik našich dějin připomínají či alespoň zpříjemňují čas volna poskytovaný všem pracujícím. Letos jistě oceníte jeho vazbu na prodloužený víkend, který přímo nabádá k účasti na některé z mnoha zajímavých akcí pro celou rodinu.

Praha

Zajímavým tipem pro nadcházející státní svátek bude v našem hlavním městě návštěva "Supetramp Classics v podání Logicaltramp s Gary Hopkinsem", který ve své hudbě využívá prvky progresivního rocku, hard rocku a soft rocku. Mezi obvyklé akce pražského podzimu patří již několik let "Podzimní jarmark v Průhonicích", který letos připadá na pondělní sváteční odpoledne. Hloubavější čtenáře zajímající se o svou duši a její vztah s rozmanitými energiemi jistě potěší "Setkání s biotronikou", konané pod vedení zkušeného lektora Tomáše Pfeiffera. Mezi slavnostními akcemi upomínajícími na založení republiky vyniká v Praze "Koncert pro republiky od FOK", který zahraje legendární Smetanovu Mou vlast. Mnoho zajímavých objektů pak můžete navštívit v rámci "Dne otevřených dveří na Den republiky", lákající do Valdštejnského paláce, Obecního domu či Kramářovy vily. V netradičním stylu si můžete užít říjnový státní svátek i při "Koncertu pro Paměť národa", který svým vystoupením osvěží umělci napříč žánry i generacemi.

Středočeský kraj

Všechny naše čtenáře zveme o nadcházejícím státním svátku na "Výlov Vavřineckého rybníka", který bude jistě patřit k jedněm z nejatraktivnějších akcí pro rodinu v celém Středočeském kraji. Období formát bude mít i "Výlov Proudnického rybníka", který do Žíželic nedaleko Kolína přiláká stovky natěšených milovníků ryb a rybích specialit. Pro naše hravé čtenáře přinášíme pozvánku na interaktivní výstavu "Unikátní lego v Kladně", která potěší děti i jejich tatínky. Málokterá osoba se natolik zasloužila o rozkvět první Československé republiky než spisovatel Karel Čapek, jehož dílo i individuální charakter nejlépe představí "Nová expozice Památníku Karla Čapka ve Staré Huti".


Jihočeský kraj

Vzpomínat na vznik Československé republiky budete moci v Jihočeském kraji nejlépe při "Dnu republiky v Táboře", který bude věnován prezentaci táborských sdružení, spolků a institucí. Rádi Vás o nadcházejícím svátku zveme na "Výlov rybníka Bezdrev v Hluboké nad Vltavou", který bude zážitkem doslova pro každého člena Vaší rodiny. Obdobně adrenalinový zážitek bude přichystán všem návštěvníkům "Výlovu rybníka Buzický", který letos připadne na sváteční pondělí. Mezi pozvánkami na zajímavé akce nechybí ani "Výlov rybníka Holná v Ratiboři", který láká do oblasti malebného Jindřichohradecka. Kulturně smýšlející čtenáře zveme na "Koncert duchovní hudby In Paradisum", který představí ty nejkrásnější z duchovních skladeb všech ročních období.


Plzeňský kraj

K výročí státního svátku spojeného se vznikem Československé republiky uspořádá kulturní obec v Klatovech "Slavnostní koncert Vzácnost", který láká do sálu zdejší radnice. Poslední říjnový víkend lze obohatit i návštěvou pohodového programu v přírodě, který čeká na všechny návštěvníky "Řemeslných zámeckých trhů na Kozlu Šťáhlavech". Obzvláště naše nejmenší čtenáře jistě nalákáme na "Dům pohádek v Plzni", který vyrostl v nádherném prostředí lochotínského parku v Plzni a je zaměřený na naše krásné české pohádky. Významnou akcí celokrajského formátu budou obvyklé "Oslavy vzniku samostatného Československa v Plzni", lákající na turisticky běžně nepřístupná místa a atrakce za symbolických 28 korun.

Karlovarský kraj

Z několika zajímavých akcí spojených s oslavou svátku vzniku Československého státu v Karlovarském kraji upozorňujeme na dvoudenní "Výlov rybníka Amerika" u Františkových lázní, který má tradici sahající až do existence první republiky. Zvláštní program pro všechny návštěvníky si přichystala "Rodinná sklárna Moser", kterou naleznete v Karlových Varech. Historii sahající dávno před vznik našeho samostatného státu ozřejmí všem návštěvníkům "Expozice muzea v Chebu nazvaná symbolicky Dotkni se historie". S významnými okamžiky naší historie a detaily či postřehy z každodenního života našich předků se zvláště děti rády seznámí při programu "Historie hlavně hravě", zvoucí do malebných Františkových Lázní.

Ústecký kraj

K oslavám svátku spojeného se vznikem naší republiky jistě přispěje i "Národní technické muzeum v Chomutově", které si přichystalo pro všechny návštěvníky jednotné vstupné ve výši 50 Kč. Jeden z posledních teplých podzimních dnů nabízíme strávit v úchvatných "Soutěskách v Hřensku", které potěší nádhernou a takřka nedotčenou přírodou. Zajímavým tipem na rodinný výlet je i návštěva "Muzea hodin v Klášterci nad Ohří", které obsahuje stovky vzácných exponátů mapujících vývoj i současnost v oblasti hodinářství. Dětští čtenáři by pak bezesporu měli přemluvit své dospělé rodiče k návštěvě "Zámku Červený Hrádek u Jirkova", který nabízí zbrusu novou pohádkovou výstavu.


Liberecký kraj

Státní svátek je určen nejen pro konání vážných státních aktů, ale i pro zábavné potěšení pro děti a dospívající. Nejlépe se o tom přesvědčíte při "Podzimních prázdninách dětí na kolech", které pořádají opět po roce Lázně Libverda. Tento týden naposledy můžete obdivovat nádhernou "výstavu Magický Himaláj", která podává svéráznou výpověď o čtyřech zemích: Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Zajímavým tipem pro celou rodinu je pak pozvánka do "Šťastné země v Radvánovicích", kde naleznete desítky atrakcí, jakými jsou dřevěný hrad, trampolíny, prolézačky či trpasličí vesničku. Své nezaměnitelné kouzlo má i "Aquapark Babylon v Liberci", který jistě o volném pondělku bude praskat ve všech.

Královehradecký kraj

V souvislosti s přicházejícím státním svátkem bychom Vás rádi upozornili na několik zajímavých akcí, konaných v Královehradeckém kraji. Symbolickou rozlučkou s Babím létem budou jako tradičně "Medové slavnosti", prosycené vůni medoviny a sladkého medu. Pro dobrodružnější povahy bude určena přednáška "Extrémní Island po vlastní ose", kterou nabídne zájemcům cestoval a instruktor Tomáš Kůdela. Celou řadu poutavých aktivit pro děti i dospělé nabídne toto pondělí "Fly Zone Park v Hradci Králové", lákající na překážkovou dráhu, horolezeckou stěnu či lahodnou kávu. Skupinu našich nejmenších čtenářů pak srdečně zveme na "Nový dětský koutek ve Futuru Hradec Králové", jehož originalitu a zábavnost přijďte ocenit na vlastní kůži.

Pardubický kraj

Mezi zajímavými tipy pro nadcházející státní svátek v Pardubickém kraji vyniká "Výlov Bohdanečského rybníka v Lázních Bohdaneč", který od časných ranních hodin potěší všechny milovníky ryb i netradičních zážitků. Od pátku až do úterý pak bude pro všechny návštěvníky Chrudimi otevřeno premiérové "Strašidelné muzeum s prohlídkou a pracovními listy". O státním svátku se symbolicky můžete dozvědět mnohé o životě našich předků na "Expozici Umělecké řemeslo v muzeu v Chrudimi". Dobrodružné historiky jistě potěší i "Expozice Lubomír Šilar - Altamira", která představí dílo figuráře a obdivovatele zvířat narozeného v Lanškrouně.


Kraj Vysočina

U příležitosti slavnostního večera ke vzniku Československého státu zveme naše čtenáře na Vysočině k návštěvě koncertu "Štěpána, Jana a Matěje Raka", který přináší město Třebíč. Jednou z nejtradičnějších akcí konanou v období okolo státního svátku je i populární "Mezinárodní festival dokumentárních filmů", který již desítky let hostí krajské město Jihlava. K tradičním akcím předcházejícím státnímu svátku patří i "Roh hojnosti v Bystřici nad Pernštejnem", nabízející artistickou show, kouzelníka či provazochodce. Duchovní rozměr státního svátku jistě podpoří i návštěva "Památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou", která oslavuje život J. A. Komenského i činnost Jednoty bratrské.


Jihomoravský kraj

Letošní oslavy svátku vzniku Československé republiky se na jižní Moravě ponesou v duchu veselého a sdílného scházení místních obyvatel s pozitivně naladěnými turisty. Právě akcí takového typu budu "Bzenecké sklepy při svíčkách", které nechají ochutnat mladé i ročníkové víno od místních vinařů. Jednou z nejautentičtějších akcí konaných na jižní Moravě budou sobotní "Krojované hody v Dobročkovicích", které nabídnou folklor a tradice v atraktivním podání, krojovaný průvod dědinou či večerní zábavu s kapelou, přičemž celodenními průvodci pro návštěvníky budou regionální gastronomické pochoutky, to nejlepší moravské víno a pochopitelně i košt domácí slivovičky z letošních trnek. Lákavou alternativou je i "Slavnostní výlov rybníka Vrkoč v Pohořelicích", který láká všechny milovníky rybích pochoutek a netradičních zážitků. Rodiny s dětmi pak mohou navštívit i nový "Rodinný zábavní park Bongo v Brně", který přináší pravidelně všem návštěvníkům neopakovatelné zážitky.


Olomoucký kraj

Na státní svátek připadající letos do vítané kombinace prodlouženého víkendu můžete v Olomouckém kraji navštívit zajímavé pásmo "Podzim na zámku Čechy pod Košířem", který potěší všechny milovníky architektury i historie. Tradiční akcí spojenou se státním svátkem je "Lampionový průvod Olomoucí", který lze pojmout i jako vzájemné sousedské setkání. Příjemným zpestřením volného dne bude pro rodiny návštěva "Olomoucké ZOO", která kromě zážitků se zvířaty přináší i možnost svést se vláčkem. Atmosféru bezprostředně navazující na vznik Československé republiky představí poutavá "Expozice Šumpersko v období První republiky", kterou můžete shlédnout v Šumperku.


Zlínský kraj

Jednou z možností jak zavzpomínat na období první republiky je připomínka tehdejších gastronomických zvyklostí. To nejlepší z tradic našich předků můžete ochutnat při programu "Lanterna láká na degustační menu k výročí republiky", které se chystá ve Spa hotelu Lanterna. Výčet osobností symbolizujících Československou republiku jistě bude obsahovat i jméno zpěváka, který obraně demokratických hodnost věnoval celý svůj život i tvorbu. Připomenout si ho můžete v "Expozici Karla Kryla", kterou vkusným způsobem představuje historické město Kroměříž. Kombinaci skvělého rodinného výletu s aktivním způsobem strávení dne přináší "Lanový labyrint s expozicí veverek v ZOO Lešná", který je ideálním tipem na strávení blížícího se volného dne. Naši nedávnou historii můžeme při státním svátku symbolicky vzpomenout na "výstavě Listopad 1989 - Nezapomeňme", která připomene události související se Sametovou revolucí.


Moravskoslezský kraj

Na hradě Sovinci si o nadcházejícím státním svátku můžete užít zábavný program pro celou rodinu s názvem "Past na medvěda se sokolnickými lovy", kde se Vám představí přílety, výcvik či ukázky lovu dravých ptáků. V předvečer státního svátku pak zveme na "Autogramiádu diáře Rok podle Dary Rolins", která je symbolem naší hudební scény již několik desetiletí. Hledáte-li tip pro rodinný výlet s malými dětmi, rádi Vás o nadcházejícím volném pondělí zveme do "Funparku Žirafa", který je v mnoha pozitivních ohledech zcela unikátním zábavním místem plným aktivity a radosti. Poslední volná místa zbývají na toto pondělí pro rodinnou hru "Únikové místnosti", která v Ostravě prokazatelně zvýší hladinu adrenalinu všech účastníků.

 

Zajímavé akce v okolí

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Retro hračky v Rakovníku 2024

19.07.2024 - 21.07.2024
Dům osvěty, Dukelských…

Ve dnech 19.-21.7.2024 se v Rakovníku uskuteční akce příznačně nazvaná „Retro hračky v Rakovníku“. V rámci této akce…

Festival zdraví pod hvězdami 2024 -…

20.07.2024 - 21.07.2024
Záhlinický pivovar

Na Festivalu zdraví se setkávají lidé hledající harmonii a rovnováhu mezi fyzickým i duševním blahem! Srdečně Vás zveme…

Hudební neděle u zámku Zlín: JaMaKo…

21.07.2024 - 21.07.2024
Zámek Zlín

šanson / swing u zlínského zámku, vstup volný

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete