Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na Den dětí 2019

Voláme všechny děti i jejich dospělé k rodiče! U nás na Atlasu Česka jsme pro Vás připravili výběr těch nejlepších akcí spojených s Mezinárodním dnem dětí, které se o nadcházejícím víkendu konají ve všech koutech naší země. Těšit se můžete na barevné karnevaly, veselé soutěže, divadelní představení, pohádková putování a desítky nápaditých programů pro malé i velké návštěvníky.

Fotogalerie k článku

Voláme všechny děti i jejich dospělé k rodiče! U nás na Atlasu Česka jsme pro Vás připravili výběr těch nejlepších akcí spojených s Mezinárodním dnem dětí, které se o nadcházejícím víkendu konají ve všech koutech naší země. Těšit se můžete na barevné karnevaly, veselé soutěže, divadelní představení, pohádková putování a desítky nápaditých programů pro malé i velké návštěvníky.

Praha

V hlavním městě se o víkendu koná několik zajímavých akcí, určených primárně našim nejmenším čtenářům. Z bohaté nabídky vybíráme pozvánku na "Den dětí v zámeckém parku v Panském dvoře v Dolních Počernicích", který zaujme netradičním prostředím. Pozitivní vztah k hudbě pak mezi nejmenšími jistě podpoří "Dětská opera Malý Mozart". Spoustu zábavy a kreativních her slibuje "Den dětí v Ulitě", kam naše čtenáře zveme rádi a často. Nemůžeme vynechat ani pozvání na "Zážitkový workshop v divadel Spejbla a Hurvínka", kam se se svými dětmi jistě rádi podívají i dospělí. Pestrý program pro všechny věkové kategorie pak slibuje "Den dětí v Braníku a na Kačerově v Praze". Spoustu netradičních zážitků slibuje letošní "Mezinárodní den dětí v ZOO Praha", který je pořádán ve spolupráci s Policií ČR. A poslední pražská pozvánka letí až do dalekého vesmíru, neboť láká na "Misi na měsíc ve Štefánikově hvězdárně".

Středočeský kraj

Blížící se oslavy svátku našich milovaných dětí si můžete zpříjemnit návštěvou "Dne dětí v Mirakulum Milovice", kde se objeví i populární Spejbl a Hurvínek. Do Chrášťan pak naše čtenáře zveme díky "Dětskému modelářskému dni", který je určen pro širokou veřejnost zajímající se o letecké modelářství. Jako obvykle můžete pak první červnový den strávit na "Dětských rybářských slavnostech v Katlově". Bohatý program a spoustu zábavy nabízí i letošní "Den dětí ve světě her v Poděbradech". Zajímavých tipem zvláště pro milovníky mašinek a železnice bude "Rodinný den v Lužné u Rakovníka". Pro nejmenší pak přináleží pozvánka na "Den v pohádce na Kladně", kde se můžete těšit na nápaditý program plný líčení a her.


Jihočeský kraj

Také v jižních Čechách budou mít děti i jejich rodiče z čeho o nadcházejícím víkendu vybírat. Příjemné odpoledne slibuje "Cesta pohádkovým lesem ve Slavonicích". V nádherném areálu památníku Jana Žižky pak proběhne "Den dětí v Trocnově". Klub železničních modelářů přichystal pro všechny děti a jejich rodiče "Den dětí a mašinek v Českých Budějovicích", jehož brány budou otevřeny po oba víkendové dny. Užít si naplno můžete i "Den dětí v Muzeu Lega v Táboře", který k rodinné vstupence slibuje i malý dárek.


Plzeňský kraj

Všechny dětské čtenáře přemýšlející o budoucím profesním uplatnění u Policie zveme na "Den dětí s policií v Plzni", kde se dozvědí zajímavosti z každodenní práce příslušníků našich bezpečnostních sborů. Do modré barvy se pak stylově zahalí Rokycany při "Šmoulím dětském dni". V sobotu pak zveme i na "Pohádkový les a den dětí do Strašic", kde na Vás budou čekat postavičky z oblíbených pohádkových příběhů. Pod vedením místních požárníků se o víkendu uskuteční "Den dětí na uhelné dráze v Nýřanech". Poslední pozvánka pak jistě osloví milovníky chytání ryb a pohybu v přírodě, pro které jsou připraveny vyhlášené "Rybářské závody v Nových Mitrovicích".

Karlovarský kraj

Nadcházející oslavy svátku dětí lákají do Karlovarského kraje obzvláště na "Den otevřených dveří se záchranáři", kde se malí i velcí návštěvníci dozvědí mnohé z každodenních provozu našich záchranářů a osvěží si i pravidla první pomoci. Zajímavým tipem na rodinný výlet se jeví návštěva "Food Festivalu v Karlových Varech", kde se představí karlovarské hotely a premiéru si odbude i barevný festival. Nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu pak může být i "Exkurze do sklárny Moser v Karlových Varech", která nechá nahlédnout pod pokličku mistrů sklářského řemesla.

Ústecký kraj

Drsný severozápad Čech se poslední dobou velmi zlepšil v nabídce poutavých turistických akcí, což aktuálně potvrzuje konání "Dne dětí na státním zámku Benešov nad Ploučnicí". Zábavu a hlasitý dětský smích dozajista zažijí i účastníci "Dětského dne v areálu Větruše v Ústí nad Labem". Rádi naše čtenáře zveme na "Super den v Březnu u Chomutova", který láká vystoupení zpěváků, projížďky na koních či malování na obličej. Oslavit můžete i "Den dětí v Teplicích", kde se zájemci mohou na pár chvil proměnit v hasiče či policisty a seznámit se i s ukázkami záchrany lidského života. Zapomínat bychom neměli na "Narozeniny Maxipsa Fíka v Kadani".

Liberecký kraj

Pozvánka do Libereckého kraje bude tentokrát určena především našim nejmenším čtenářům a jejich odvážným rodičům. V rámci "Dětského dne na Černé Studnici" se mohou těšit na skákací hrad, hod žábou na cíl či otevřenou rozhlednu. "Den dětí v Novém Městě pod Smrkem" pak potěší ukázkou umění našich policistů, psovodů a zaujme i skákacím hradem či bublinkovou show. Vstup zdarma pak budou mít všichni návštěvníci "Dne dětí v Botanické zahradě v Liberci". Krásné oslavy připravili i organizátoři "Dne dětí v ZOO Liberec", kteří pro návštěvníky připravili vědomostní kvíz a několik zábavných stanovišť. Malí i velcí návštěvníci pak budou srdečně vítáni na "Pečení zámeckých koláčku v rámci dne dětí ve Frýdlantu".


Královehradecký kraj

Na východ Čech zveme rodiny s dětmi zvláště na "Dětský den v Hostinném", který slibuje zábavné odpoledne pro celou rodinu. Naši pozornost si získal i "Den dětí na Dolcích", který potěší všechny cestovatele připravovanou cestou kolem světa. Skvělou zábavu a prověrku důmyslnosti slibuje návštěva "Nového dětského koutku Futurum v Hradci Králové". A bude-li Vaše rodina po náročném programu řádně vyhladovělá, jistě přivítá konání "Burger Street Festivalu", který v Hradci Králové potvrzuje trend oblíbenosti gastronomických akcí.

Pardubický kraj

Chystáte-li se o nadcházejícím víkendu na rodinný výlet do východních Čech, nezapomeňte navštívit "Dětský den plný kouzel v Lanškrouně", který láká na divadelní představení či úžasné divadlo fyziky. Malé i velké fandy létání pak jistě potěší tradiční "Aviatická pouť", která všem návštěvníkům představí opravdové mistry v akrobatickém létání. V městském kině se bude konat letošní "Den dětí v Přelouči", který si jako hlavní atrakci připravil kouzelnické vystoupení a následné filmové představení. Velké popularitě se těší "Večerníčkův pohádkový les v Jemnici", který oživí celou řadu pohádkových postav s mnoha úkoly a zábavnými soutěžemi.

Kraj Vysočina

Blížící se svátek věnovaný našim dětem můžete na Vysočině oslavit například při "Bítešském dětském dni" na dětském hřišti u zdejší Sokolovny. Hojnou účast lze předpokládat na "Dni dětí v ZOO Jihlava", který potěší stánkem se zvířecími aktivitami, výtvarnou dílnou či poutavým zookvízem. V rámci "Dětského dne v Olešnici" se pak návštěvníkům nabízí divoká jízda na zdejší skluzavce. Během "Dětského dne v Ostrově nad Oslavou" pak zažijete pohádkovou cestu či populární dětskou diskotéku. Spoustu radosti a zábavy pak nabídne i "Pohádkový les v Počátkách".


Jihomoravský kraj

Srdečně zveme všechny naše čtenáře na "Pohádkové putování ve Vilémovicích", které se koná o první červnovém dni. Zábavný program pod taktovkou Divadla historie v pohybu se chystá i v rámci "Dětského dne na dělňáku v Brně". Opomenout bychom neměli ani "Den dětí v Hošticích", který slibuje celé capartí městečko, kde si každý návštěvníků bude moci zvolit vlastní profesi. Mezi nejvyhledávanější akce jistě bude patřit "Den dětí plný her, čar a kouzel s Harry Potterem ve Vřesovicích". Tradiční moravské pokrmy a bezpočet atraktivních soutěží můžete očekávat při "Dni dětí v Lulči". Jedno z nejvyhlášenějších vinařských měst pak láká na "Den dětí v Mikulově".


Olomoucký kraj

Atlas Česka zve co nejsrdečněji své nejmenší čtenáře i jejich větší rodiče na úrodnou Hanou, kde se koná "Dětský den na zámku Čechy pod Košířem". Z tipů zdejšího kraje pak potěší i tradiční "Bystřická kuličkiáda", která je oblíbenou hrou našeho mládí s hliněnými či skleněnými kuličkami. V rámci Dne dětí pak potěší i "Jezdectví pro děti", které ve Velké Bystřici rozvíjí u nejmladších nadšenců lásku ke koním a přírodě obecně.

Zlínský kraj

Oslavu Dne dětí lze ve Zlínském kraji lze ideálně strávit například při "Dětském dni a Pohádkovém lese v Rožnově pod Radhoštěm", kde na Vás čeká den plný aktivit okořeněný pohádkovým putováním lemovaným známými kouzelnými postavičkami. Zajímavým a zároveň lákavým tipem budou i "Dětské prohlídky na zámku ve Vizovicích", které potěší hranými scénkami s průvodci. Postavu nejznámějšího pedagoga našich dějin představí našim nejmenším čtenářům interaktivní "Výstava Orbis Pictus Play ve Zlíně".


Moravskoslezský kraj

Atlas Česka láká všechny své čtenáře na velmi zajímavý program "Dne dětí a tradice Ostravy", který přináší spoustu zábavy, her, ale i poučení. Setkání s oblíbenými zvířaty a vědomostní kvíz pak zažijí všichni účastníci "Dne dětí v ZOO Ostrava". Lákavou pozvánkou pak jistě bude i "Den dětí na Jarošově statku s Latino Party na pláži", který se chystá v malebné moravské Studénce. Mezi tradiční červnové akce pro nejmenší pak již několikátým rokem patří i "Den dětí v Českém Těšíně". Magickou výpravu za hvězdami a tajemstvím vesmíru zažijí všichni účastníci "Dětského dne v Planetáriu Ostrava".


Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete