Statistika našeho portálu

  • 102 702 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 12.-13. září

Druhý zářijový víkend přináší velmi bohatý a rozmanitý program, ze kterého pro Vás vybíráme jen několik zajímavých akcí. Celou nabídku najdete v našem Kalendáři akcí ve Vašem kraji.

Druhý zářijový víkend přináší velmi bohatý a rozmanitý program, ze kterého pro Vás vybíráme jen několik zajímavých akcí. Celou nabídku najdete v našem Kalendáři akcí ve Vašem kraji.

Praha

Náměstí Jiřího z Poděbrad ožije od pátku do soboty tradičním Vinohradským vinobraním, na kterém se můžete těšit na skvělé víno i zajímavé hudební kapely a další doprovodný program. Další vinobraní můžete navštívit v Troji v botanické zahradě, kde se také jedná o tradiční a oblíbenou akci. Dny evropského dědictví otevřou v Praze v sobotu další památky, které jinak nejsou běžně přístupné.

Pokud byste raději zvolili pohyb, tak se můžete zapojit do Pražského cyklozvonění, akce, která představí obyvatelům hlavního města cyklotrasy a chráněné cesty pro každodenní dojíždění na kole i na výlet. Největší festival volnočasových aktivit ve střední Evropě Ladronkafest 2015, Vám na Ladronce představí přes 60 volnočasových aktivit pro děti, dospělé i milovníky adrenalinu. 

A na koncert se můžete vypravit třeba na pražské letiště v Letňanech, kde vystoupí v sobotu Daniel Landa.

Středočeský kraj

Ve Smečně pro Vás od pátku do soboty připravili Barokní slavnosti i s dobovou hostinou, jarmarkem a slavnostním průvodem. Také od pátku do soboty můžete navštívit Kutnou Horu, kde proběhne Kutnohorský varhanní festival

Další tradiční akcí, která Vás možná nadchne jsou Hrnčířské trhy v Berouně. Letos se konají již po 19. Dny evropského dědictví otevřou zavřené brány památek na Kladně, v Mělníce a v Nymburce.

Jihočeský kraj

Táborská setkání Vás vtáhnou do atmosféry středověku. Od pátku do neděle se můžete v Táboře těšit na zpěv, tanec a veselení se. Den otevřených dveří památek v Písku Vás v sobotu zavede do celé řady významných a zajímavých objektů. Dny evropského dědictví otevřou v sobotu brány brány památek, budov, objektů a prostor také v Třeboni a Táboře.

Plzeňský kraj

Dny evropského dědictví můžete využít k návštěvě některé ze zajímavých památek, objektů či institucí také ve městě Stříbro a Tachov. Nebo nasedněte na historický parní vlak a podívejte se na Železniční slavnost v Nýřanech.

Karlovarský kraj

Zámek Bečov nad Teplou bude o víkendu hostit hned dvě události Navštívit tu můžete výstavu Dobrodružství vápna a písku nebo svatební festival Svatba jako v pohádce.

Ústecký kraj

Za vínem se můžete vydat do Roudnice nad Labem, kde je pro Vás připraveno Roudnické vinobraní. Dny evropského dědictví Vás zavedou na zámek Velké Březno, do Chomutova, na zámek Stekník nebo do Žatce. Stačí si jen vybrat.

Královéhradecký kraj

Barokní hospital Kuks si můžete vychutnat i spolu s vinobraním, které se tu koná v sobotu. Také v Královéhradeckém kraji budou Dny evropského dědictví otevírat dveře a brány, a to v Trutnově, na zámku Náchod nebo v Ratibořicích.

Pardubický kraj

Železniční den v Pardubicích a v Rosicích nad Labem připomene v sobotu 200letého výročí od narození projektanta železničních tratí Jana Pernera. Do Litomyšle se můžete podívat v rámci Dnů evropského kulturního dědictví, stejně jako na zámek Slatiňany nebo do Svitav, a uvidíte mnohem více, než jindy.

Liberecký kraj

Dožínkové slavnosti v Semilech probíhají od pátku do neděle na Semilském pecnu. Zámek Hrubý Rohozec si pro své návštěvníky připravil víkendové Putování za renesancí. A zářijové Dny evropského kulturního dědictví můžete zažít třeba na památkách a objektech v Liberci, v Turnově nebo v Jablonci nad Nisou

Kraj Vysočina

Kdo v sobotu nebo v neděli zavítá na zámek Náměšť nad Oslavou, může se těšit na akci zvanou Oživený zámek. V Třebíči Vás zase čeká XVII. ročník přehlídky folklórních souborů spojený s trhem lidových řemesel, tzv. Bramborobraní. Dny evropského kulturního dědictví nebudou chybět ani v tomto kraji. Navštívit je můžete v Havlíčkově Brodě, v Jemnici nebo v Pelhřimově

Jihomoravský kraj

V Jihomoravském kraji můžete vybírat z pestré nabídky vinobraní. Ta nás zveme na to Pálavské, které se bude konat v Mikulově tři dny a program bude vskutku zajímavý. Zajímavou akcí bude Feste teatrale, tedy slavnostní otevření nově zrekonstruovaného barokního divadla ve Valticích. A dny evropského dědictví se zapíší do víkendových aktivit na hradě Bítov a ve Vyškově.

Olomoucký kraj

V Prostějově vystoupí v neděli známá skupina Čechomor v rámci svého letošního koncertního turné. Vlastivědné muzeum v Šumperku nabízí v sobotu zdarma vstupy do všech svých objektů v rámci Dnů evropského dědictví. Podívat se můžete také na hrad Bouzov, kde pro Vás budou připravené kostýmované zpívané prohlídky "Hrad plný písniček".

Moravskoslezský

V Karviné můžete navštívit Hornické slavnosti OKD nebo si prohlédnout nejcennější městské památky v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. Město Bohumín zve na sobotní vinobraní s bohatým doprovodným program.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 22. červenec

Dnes má svátek Magdaléna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete