Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 13. - 14. července 2019

Festivaly na mnoho způsobů - hudební, gastronomické, pivní, ale i historické. To je nabídka na nadcházející víkend, ze které si jistě vyberete ten nejlepší prázdninový zážitek právě pro vás.

Fotogalerie k článku

Festivaly na mnoho způsobů - hudební, gastronomické, pivní, ale i historické. To je nabídka na nadcházející víkend, ze které si jistě vyberete ten nejlepší prázdninový zážitek právě pro vás.

Praha 

Podívat se do doby železné a poznat život Keltů můžete na komentované prohlídce výstavy Keltové, která je k vidění v Nové budově Národního muzea. Oba víkendové dny vás zveme do Botanické zahrady v Troji, kde se koná food festival. Na něm budete moci ochutnat gastronomické speciality Ley Skálové a Markéty Hrubešové. Nebude chybět ani hmyzí kuchyně.

Vycházka za krásami raného baroka vás zavede na Malou Stranu, kde vás čeká vyprávění o vzniku a historii Valdštejnské zahrady. Nenechte si ujít tuto komentovanou prohlídku, která se koná v neděli.

Středočeský kraj

Hudební festival České hrady pokračuje letos již 15. ročníkem a v pátek a v sobotu ho můžete navštívit na hradě Točník, kde se na dvou pódiích představí řada známých českých kapel a zpěváků.

Na další festival vás zveme do Poděbrad. Tam v sobotu propukne už 18. ročník festivalu Barvy léta, letos ve víceméně punkovém pojetí. V Zoo Chleby bude víkend věnovaný včelám. Dozvíte se například, jak to chodí u včel a kolikrát se včelka proletí, než nachystá pořádnou zásobu medu. Uvidíte také vytáčení medu v přímém přenosu.

Jihočeský kraj

V neděli si nenechte ujít Jazz Fest v Táboře, který patří mezi jeden z největších jazzových hudebních festivalů v Evropě! Návštěvníkům nabízí vzrušující směs jazzu, popu, rocku, soulu, funku, elektronických a tanečních beatů. V Táboře, resp. v areálu táborského letiště Čápův dvůr vás o víkendu čeká další letní hudební festival - Mighty Sounds. Jedná se o přehlídku převážně zahraničních hudebních skupin, zaměřujících se na žánry ska, punk, reggae či rock´n´roll.

Český Krumlov naopak hostí festival staré hudby. Tématem letošního ročníku festivalu budou zpěvy na duchovních poutích Evropy v 12. - 18. století. 

Plzeňský kraj

Zámek Bor u Tachova zve na historické slavnosti. Čekají vás šermíři, historické tance, dobová hudba, rytířský turnaj na koních, ukázky sokolnictví. Dobové tržiště, krčma. Večerní program s ohňovým vystoupením a ohňostrojem.

Mezinárodní folklorní festival zavítá do Klatov. Až do neděle zde můžete vidět přes 15 folklorních pořadů. 

Ústecký kraj

Nenechte si ujít Promítání českých filmů pod noční oblohou - Kinematograf bratří Čadíků bude až do soboty promítat v Kadani. V sobotu se můžete také přijít podívat na dobývání jezera Chmelař v Úštěku piráty. Těšit se můžete na dvoudenní program, pirátskou loď, pirátské bitvy na suchu i ve vodě, přístavní městečko s tržištěm, večerní bitvu s ohni a večerní program.

Liberecký kraj

Mistrovství České republiky a závod série mistrovství světa v downhillu si nenechte ujít od této soboty celý další týden. Akce se koná u Rozhledny Kozákov u Semil.

Pokud vám chutná svijanské pivo, pak vás jistě potěší pivní festival Slavnosti svijanského piva v areálu koupaliště ve Svijanském újezdu.

Pardubický kraj

Letní hudební festival těch největších pecek pro všechny generace nabízí Létofest v Pardubicích. Prostory Zámeckého návrší v Litomyšli budou od neděle patřit kostičkám všeho druhu a značek. Na své si zde přijdou milovníci nejen Lega, ale i stavebnice Seva, Mosaic a dlaších.

Kraj Vysočina

Třebíč bude hostit 8. ročník kulturněhistorické slavnosti odehrávající se v památce UNESCO, židovské čtvrti. Židovská čtvrť se na tři dny vrátí do doby barokní. Nebudou chybět pouliční hudebníci, tanečníci, živé prohlídky památek, trhovci, kováři, hrnčíři a samozřejmě také jídlo a pití.

Zámek Žďár otevře své brány mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Můžete se těšit na umělce z pěti kontinentů, několik světových premiér, workshopy, prohlídky muzea i zámku a letos poprvé v historii i na experimentální bitvu na nádvoří zámku.

Do Bystřice nad Pernštejnem se v sobotu sjedou regionální ochotnické soubory se svým představením. 

Moravskoslezský kraj

Na hradě Sovinec vás v sobotu čeká velkolepý rytířský turnaj. Čeká vás bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů, život a etiketa při námluvách na gotickém hradě a další kvalitní program. Amfiteátr na Horečkách bude v sobotu hostit HorečkyFest, kde vystoupí TATA Bojs, Aneta Langerová nebo Arakain.

Jihomoravský kraj

Tři bitvy, dobývání Znojma s rekordním počtem francouzských a rakouských děl, unikátní emoce vzbuzující show s videomappingem a pyrotechnickými efekty v Louckém klášteře, nebo také noční pietní akt za svitu svíček na vojenském hřbitově. To všechno vás čeká od čtvrtka do neděle v Znojmě, které bude znovu ostřelovat Napoleonova armáda.

Zajímavou akcí bude také kovářská sobota na kovárně v Těšanech. Uvidíte kovářskou a kolářskou dílnu, obytné stavení a ukázky zemědělských nástrojů. Na děti čeká kovářská tovaryšská zkouška s plněním úkolů. 

Kultovní festival dračích lodí na jižní Moravě se koná v sobotu v Pálavě. Tradičně se ho účastní až 1500 závodníků.

Olomoucký kraj

Staré Město pod Sněžníkem bude v sobotu hostit festival Bioslavnosti, který bude věnovaný domácímu pečením kváskového chleba. Čeká vás ukázka přípravy těsta, kváskové poradenství, ochutnávky, recepty a profesionální pekaři.

Zlínský kraj

Na hradě Buchlov se o víkendu uskuteční kovářské sympozium - Buchlovské kování. Jedná se o mezinárodní setkání mistrů a učedníků černého řemesla, kteří předvedou své kovářské umění.

Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově jsou tradičním folklorním festivalem. Letos se závěrečným koncertem Anny K. 

Ve Vizovicích u Zlína se až do neděle uskuteční největší mezinárodní rockový open-air festival konaný na území České republiky - Masters of Rock. Nabídka rockových kapel bude opravdu nepřeberná.

Zajímavé akce v okolí

Přednáška: Expediční jachting: Tomá…

11.12.2023 - 11.12.2023
Městská knihovna…

Pojďte se s námi znovu vydat na vrchol sopky, podívat se na delfíny či na velrybu.

Řecko, Kréta a Santorini

11.12.2023 - 11.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Adventní trdlovačka s Tancovačkou 2…

12.12.2023 - 12.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Svatomartinské hody 2023 - Klimkovi…

12.12.2023 - 12.12.2023
Klimkovice

Tradiční oslava nových a svatomartinských vín se před klimkovickým zámkem koná již po třinácté. Návštěvníci ochutnají…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete