Statistika našeho portálu

  • 100 967 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 21. – 23. února 2014: Masopust, masopust, masopust… ale také třeba 1. Rockový ples

Víkend ve znamení masopustních průvodů, veselí a tancovaček. Kromě toho můžete také vyrazit na Punk Fest, 1. Rockový ples a nebo si zpříjemnit sobotu romantickou plavbou po Vltavě.

Víkend ve znamení masopustních průvodů, veselí a tancovaček. Kromě toho můžete také vyrazit na Punk Fest, 1. Rockový ples a nebo si zpříjemnit sobotu romantickou plavbou po Vltavě.


Praha

Na sobotu si pro vás Letňanská sportovně kulturní společnost a městská část Praha 18 přichystali další z tematických pořadů, tentokrát Den italských slavností. V 15 hodin začne v tělocvičně v Třinecké odpoledne plné hudby i tance a povídání o krásách a historii Itálie. Zájemci tu budou moci ochutnat (i zakoupit) tradiční dobroty a vína. V sobotu od půl čtvrté odpoledne vyjíždí na svou další plavbu lodě Natal a Porto, aby se návštěvníci z její paluby mohli pokochat Prahou z netradičního úhlu. Plavba v útulném lodním prostředí trvá jednu hodinu a Vás během ní čekají překrásné výhledy na pražská panoramata. Těšit se můžete také na horký nápoj dle vlastního výběru a dezert jako naši malou pozornost. Děti zase obdrží obrázek zimní lodě a pastelky. Přes tento víkend bude probíhat festival Malá Inventura, který již po dvanácté představí to nejvýraznější na poli nového divadla za uplynulý rok. V neděli můžete například od 18 hodin shlédnout v NoDu představení Antiwords, či od 20 hodin v Alfredovi ve dvoře představení Mission.

Středočeský kraj

Pokud jste letos ještě nenavštívili žádný ples, máte tento pátek možnost tak učinit a vyrazit na 25. Filmový ples do Neratovického Společenského domu. Kromě hudby v podání tanečního orchestru Plus a Karyna bandu na vás v kině čeká promítání filmů, ukázky předtančení a další program. Pokud patříte k těm, kteří rádi jezdí na kole, pak si nenechte ujít sobotní akci Přežít Kladno a zúčastněte se tak survivalového závodu dvojic na kole v Kladně a okolí. Jednodenní vytrvalostní závod je otevřený komukoliv, přičemž jedinou podmínkou účasti je dobrá fyzická připravenost a chuť dobře se pobavit. V sobotu od 14 hodin vyjde z Masopustního náměstí v Černošicích masopustní průvod masek po vsi s tancem a živou muzikou. Večer od cca 19hod je připravena masopustní taneční zábava u Králů.

Jihočeský kraj

V sobotu si nenechte ujít oblíbený otevřený závod "Kramolínský obřák", který se bude koant ve skiareálu Lipno a je určen nejmladším lyžařským nadějím. Motivací pro účast v tomto závodě může být i skutečnost, že nadace Jihočeský Patriot se každoročně zaslouží o několik zajímavých a lákavých cen, které čekají na ty nejlepší v jednotlivých kategoriích. V sobotu večer si nenechte ujít tradiční českobudějovický 23. Salesiánský ples, který se uskuteční v Kulturním domě Vltava od 19:30 hodin. Díky svému originálnímu a vždy překvapivému programu se tento ples vymyká "klasickým" kulturním akcím. Je místem nejen hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení.

Plzeňský kraj

Po celý víkend bude v plzeňském nákupním centru Olympia probíhat Čokoládový festival. Těšit se můžete na workshopy, degustace, vaření, výstavy a také soutěže. Vyznavači běhu na lyžích si určitě nenechají ujít Šumavský skimaraton, který se uskuteční tento víkend v Horské Kvildě. Pro nejmladší návštěvníky Šumavského skimaratonu je připraveno množství doprovodných her, samostatné dětské závody či školička lyžování.

Karlovarský kraj

V neděli vyrazte s dětmi do Staroměstské ulice v Chodově na Staroměstský masopust. Těšit se můžete na průvod s maskou, soutěže a bohaté pohoštění a nebude chybět ani pravá staročeská muzika.

Ústecký kraj

V pátek si nenechte ujít ojedinělou noční prohlídku zámku Děčín. Tentokrát je pro vás připraven nový noční výlet tentokrát do 19. století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci. V sobotu od 15 hodin se v Domě kultury v Teplicích uskuteční Dětský maškarní bál, na kterém můžete strávit s dětmi příjemné odpoledne. Připraveny jsou animační tance a soutěže, diskotéka pro každého, vyhlášení nejlepší masky a mnoho dalšího.

Liberecký kraj

Po celý víkend bude na Dolním náměstí a v lyžařských areálech v Rokytnici nad Jizerou probíhat akce Pašeráckej vejkend. Jedná se o zábavnou připomínku starobylých tradic oděných do moderního hávu, během níž se starým i mladým návštěvníkům přijde ukázat dokonce i sám Krakonoš. Malé i velké pak jistě potěší rozmanitá hudební vystoupení hudebních skupin i jednotlivých zpěváků, uvítací rituál pašeráků a pašeraček na Dolním náměstí či barevný ohňostroj ve ski areálu Studenov. V sobotu mezi 18 a 20 hodinou se mimořádně otevřou brány Frýdlantského zámku a to u příležitosti 380. výročí zavraždění vévody Albrechta z Valdštejna. Na jeho počest se uskuteční na nádvoří, v kuchyni a hodovní síni vzpomínková akce. Setkáte se s historickými postavami, ochutnáte zámecké koláče a pokocháte se nasvíceným hradem a zámkem.

Královéhradecký kraj

Hromadný závod pro lyžaře i snowboardisty Red bull Homerun, aneb výzva pro nejrychlejší borce na svahu se odehraje tuto sobotu ve Špindlerově Mlýně. Jedná se mix klasického lyžařského sprintu spolu se sjezdem na běžkách, který okoření i prvky vypůjčené ze skicrosových závodů. Po skončení závodů se pak těšte na připravenou afterparty, na které nebude chybět dostatek kvalitního pití a dobré hudby. Police nad Metují se v neděli přenese do Nepálu. Kolárovo divadlo v Jiráskově ulici uvede pořad Večer plný Nepálu. Dozvíte se tu množství zajímavých informací o této vzdálené zemi.

Pardubický kraj

V kulturním domě Dubina v Pardubicích se v sobotu uskuteční tradiční Masopustní tancovačka s pravým českým masopustním občerstvením. Hudební doprovod k tanci a poslechu zajistí PA Band, v programu vystoupí také folklorní soubor Lipka. V sobotu bude připravena velká párty pod širým nebem ve Skiresortu Dolní Morava. Účastníky tady čekají demo jízdy, light & fire show, rolby Pisten Bully, ohňostroj i after party. Zábava propukne v 19 hodin na sjezdovce před hotelem Vista.

Kraj Vysočina

V sobotu se v klubu Oko v Halvíčkově brodě uskuteční 8. ročník Punk Festu. Na své si zde přijdou všichni vyznavači tvrdé hudby a neortodoxního životního stylu. Mezi potvrzenými kapelami jsou například kapely SPS, N.V.Ú., ale vystoupí také mnoho dalších kapel. Dalešická přehrada nespí ani v zimě. I v únoru se můžete kochat z paluby lodě Horácko. Romantickou projížďku si užijete v neděli ve 13:00, kdy loď vypluje z přístaviště v Kramolíně. Nedělní program s názvem Lední medvědi na lodi bude věnován otužilcům.

Olomoucký kraj

Moravské divadlo Olomouc už podruhé zve děti a jejich rodiče na Maškarní karneval v divadle. Jednou za rok se hlediště s jevištěm Moravského divadla Olomouc promění ve velký taneční parket. Zatímco večer bude patřit dospělým a tradičnímu Velkému divadelnímu bálu v maskách, tak sobotní dopoledne je určeno výhradně dětem, pro které je připraven bohatý program. V sobotu večer můžete vyrazit na výstaviště Flóra v Olomouci na 1. Rockový ples. Vystoupí kapely Cimrmanovo torzo, Abraxas a několik dalších.

Jihomoravský kraj

V pátek si na Kluzišti na Moravském náměstí v Brně můžete vyzkoušet mj. olympijskou disciplínu – curling. Od 14 do 17 hodin máte tedy jedinečnou příležitost zahrát si curling zdarma, nebo se přijít podívat. V sobotu se můžete zúčastnit pravidelné kulturně-společenské akce "Lázeňský fašank", která se uskuteční v Lázních Hodonín. Těšit se můžete na folklorní fašankovou obchůzkou masek, dobrou zábavu a bujaré veselí, které podpoří krojovaní muzikanti z cimbálové kapely. Vstup na tuto akci je zdarma.

Zlínský kraj

V sobotu se v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční celodenní masopustní akce. Návštěvníci se buď mohou sami aktivně zúčastnit masopustního průvodu či si užívat bohatého doprovodného programu. K dobré náladě jistě přispěje i nezbytný hudební doprovod dechových a cimbálových kapel, divadelní představení ochotnických spolků, tradiční pohřbívání basy či vystoupení folklorních souborů. V sobotu si ve Zlíně nenechte ujít Lešetínský fašank. Na návštěvníky čeká vystoupení folklorních souborů a hudebních skupin na 2 pódiích, pochovávání basy, následovat bude průvod masek. Ochutnáte domácí zabijačku, chybět nebudou ani stánky lidových řemesel, občerstvení, pivní stan či kolotoč pro děti.

Moravskoslezský kraj

V sobotu si nenechte ujít oblíbenou veselici nazývanou "Štramberský masopust", lákající na bohatý program a nespoutané veselí. Každá maska účastnící se průvodu dostane na úvod mohutný lok pravé moravské slivovičky či lahodný masopustní koblížek. Masopustní rej se po úvodním přivítání přesouvá v čele s koňským povozem na náměstí, kde se na několika místech můžete osvěžit výborným pitím či si vychutnat některou ze zabijačkových specialit. Pro nejmenší návštěvníky celé akce je připraveno několik zábavných soutěží a masopustních her. V neděli se v Bruntálu uskuteční již druhý ročník Karnevalu na ledě. Pro děti budou připraveny soutěže a hry za sladkosti, pohádkové písničky a nebude chybět ani vyhlášení nejpěknějších masek. Zajištěno bude bohaté občerstvení v bufetu.

Zajímavé akce v okolí

Evropský týden mobility 2023 - Ústí…

16.09.2023 - 22.09.2023
Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden…

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. září

Dnes má svátek Darina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete