Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 22.- 23. července

Fotogalerie k článku

Praha 

Zúčastněte se Festivalu zlobeníGabriel loci 2023, který probíhá od 20.7. do 23.7. 2023. Čtyři dny v Gabriel Loci uprostřed města v horkém létě naplněné divadlem, hudbou, dílnami a hrou. Krabice, barvy, papír, hlína a voda. Semináře a debaty. A skvělé jídlo. To bude nultý ročník divadelního open air festivalu pro všechny, kteří chtějí na chvíli nemít vše pod kontrolou. Od zlobivých dospělých zlobivým dětem, křičení dovoleno!

 

Středočeský kraj

Příbrami se uskuteční legendární 42. ročník SILMET Rally Příbram. V sobotu se všichni potkáme u tratí rychlostních zkoušek! Ještě ten den, ve večerních hodinách, proběhne na náměstí TGM v Příbrami na cílové rampě předání pohárů vítězům!

Stavte se v sobotu také v Kutné Hoře na červencovou degustaci na Kaňku. O tom, že vinné révě se daří také v okolí Kutné Hory, není pochyb. A právě toto město je plné šikovných vinařů. Někteří vyrábí víno už skoro od nepaměti, jiní posledních pár let. Všechny je ovšem spojuje láska k vinařství, trpělivost a pečlivost, což je cítit v každé stočené lahvi jejich vína. Pojďte si v sobotu 22. července užít degustaci ve Vinařství Hanuš na Kaňku.

 

Vysočina  

Ve Světlé nad Sázavou se koná multikulturní a multižánrový festival SázavaFest v areálu zámeckého lesoparku. Těšit se můžete třeba na skupinu Kryštof, Mirai, Chinaski, Jelen atd.

 

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít jedinečnou akci s názvem Naplnofest, která proběhne v sobotuČeských Budějovicích. Můžete se těšit na nejlepší interprety české a slovenské scény, doprovodný program, soutěže, gastro zónu, drinky a vodní dýmky.

 

Plzeňský kraj

Jedinečná podívaná se vám naskytne tento víkend na akci Hollywood US cars – sraz amerických vozidel v Holýšově. Uvidíte více než 500 amerických vozů, čeká vás bohatý celovíkendový program a spousty zábavy pro celou rodinu.

 

Karlovarský kraj 

Letiště Cheb v Karlovarském kraji si pro vás na sobotu přichystala Den otevřených dveří. Uvidíte sportovní a ultralehká letadla, větroně a aerovleky, letecké modeláře a jejich modely a můžete dokonce absolvovat lety nad Chebem a okolím.

 

Ústecký kraj

V obci Peruc proběhne tento víkend 9. ročník letního hudebního multižánrového festivalu Plutofest 2023, který se koná tradičně v zámeckém parku v Peruci (okr. Louny). Těšit se můžete na kapely: Symmerya, Heebie Jeebies, Jary Tauber, Deathblower, Prague Rockabilly Cats, Pan Demos, Rosseta a Rozkvěty.

 

Liberecký kraj

Zajímají vás tradice, které ještě nevymizely? Pak navštivte Kořenov, kde se koná tuto sobotu Anenská sklářská slavnost na Jizerce 2023. Kromě tradičních skvělých atrakcí Vás letos čeká staročeská jarmareční kapela, promítání horolezce Honzy "Trávy" Trávníčka v hale Sklárny nebo příjezd výpravy z Orle na historických kolech.

 

Královéhradecký kraj

Pro děti se v sobotuHradci Králové chystá dětský festival Fesťáček 2023. Čekají na vás hvězdní účinkující, kouzelnická show, malování na obličej, tvoření velkých bublin, soutěže, nafukovací hrady a skluzavky, skvělé občerstvení a mnoho dalšího!

 

Pardubický kraj

Festivaly Hrady CZ jsou série kulturních a hudebních festivalů, konaných v nejkrásnějších historických památkách České republiky. Tyto festivaly za sebou nesou motto "Hrady, zámky a rock'n'roll" a nabízejí bohatý program, se kterým zavítají do Starého Hradiště u Pardubic. Takže neváhejte a zavítejte v sobotu na Kunětickou Horu!

 

Jihomoravský kraj

Ve Valticích proběhne již druhý koncert 17. ročníku koncertního cyklu Henckeovy barokní varhany. Účinkuje V. Roubal - varhany, Š. Heřmánková - soprán, M. Laštovka - trubka. Vstupné 100 Kč.

 

Zlínský kraj

Ve Valašském Meziříčí se koná o víkendu největší hudební a společenská událost v regionu. Dvacátý ročník třídenního open-air festivalu Gulášfest nabídne špičku česko-slovenské hudební scény, taneční stage, lunapark a hlavně unikátní nabídku spousty druhů guláše. Na festivalu vystoupí mnoho skvělých skupin, jako jsou: Tublatanka, IMT Smile, Desmod, Hodiny, Šrouby a matice, Eufory, Metallica revival, Czech party people dance stage a mnoho dalších!

 

Olomoucký kraj

Sobotu si můžete také zpříjemnit botanickou vycházkou ve Vernířovicích, kterou si pro vás přichystalo Vlastivědné muzeum. Sraz účastníků bude ve Vernířovicích u autobusové zastávky Vernířovice, kostel, v 10.00 hod., ukončení je plánováno u autobusové zastávky Sobotín, Rudoltice, lesní školka, cca ve 14.30 hod. Vycházku povede botanička Jana Uhlířová.

 

Moravskoslezský kraj

Ostravě již započal Colours of Ostrava a potrvá do soboty. Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. V sobotu vystoupí světoznámý Macklemore a další interpreti a hudební skupiny jako například Danger , Gilberto Gil & Family, Portico Quartet Ensemble, Sleaford Mods, Tom Grennan.

 

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete