Statistika našeho portálu

  • 94 731 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tipy na víkend 24.-25. října

Podzim už se přihlásil do všech krajů a Vy si ho můžete užívat na řadě podzimních tématických akcí, jako jsou dýňové slavnosti a drakiády. Ale je tu i řada jiných akcí, které jistě stojí za to. Atlas Česka pro Vás vybírá tyto.

Podzim už se přihlásil do všech krajů a Vy si ho můžete užívat na řadě podzimních tématických akcí, jako jsou dýňové slavnosti a drakiády. Ale je tu i řada jiných akcí, které jistě stojí za to. Atlas Česka pro Vás vybírá tyto:

Praha

Pokud jste si dosud nestačili užít podzimní radovánky spojené s pouštěním draků, apk můžete využít Drak - workshop. Ten v sobotu pořádá Stanice techniků v Praze. Kde jsou v zimě psouni je název akce pořádané pražskou zoo, kde se návštěvníci dozví zda se zvířatům vyplatí zimní spánek a která zvířata spí zimním spánkem. Spolek Storytelling pořádá už podruhé podzimní festival vyprávění Storytelling, kde Vás v sobotu čeká celodenní vyprávění, ale také ostrovní bojovka.

Pravý Pohádkový víkend můžete prožít na Chvalském zámku, kde Vás čekají komentované prohlídky s princeznou, ale také výstavy s tématem Krysáků a Broučků. Botanická zahrada v Troji zve na Podzimní dýňové hrátky pro děti, kde si Vaše děti budou moci vyrobit svou strašidelnou dýni a nejen to.

Křížem krážem kolem nové a staré historické budovy Národního muzea je název poznávací procházky, která tuto instituci představí jinak, než prostřednictvím expozic. V sobotu se v La Loca MUSIC BAR & LOUNGE představí londýnská skupin Brother & Bones se svým novým albem.

V neděli 25. 10. si nenechte ujít Dostih legend, na němž se utkají Josef Váňa versus Václav Chaloupka a bude připraven zajímavý doprovodný program na závodišti ve Velké Chuchli.

Středočeský kraj

 Šestý ročník Severského filmového podzimu se koná od pátku do soboty v Hostivici. O víkendu si také nenechte ujít Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku, které proběhne v Mladé Boleslavi. A pokud se vydáte na hrad Okoř, tak se můžete těšit na strašidla a jejich vystoupení. A pokud byste chtěli podpořit dobrou věc, navštivte v neděli benefiční koncert na Dobříši, který pořádá Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši.

Jihočeský kraj

Podzimní hradní slavnosti na hradě Nové Hrady se konají v sobotu a uvidíte při nich i šermířská vystoupení. Zcela mimořádně můžete také v Sezimově Ústí navštívit vilu Edvarda Beneše, která bude otevřena pro veřejnost o víkendu. 

Karlovarský kraj

Ukončení sezóny nazvané Horní hrad pod palbou s bohatým doprovodným programem po celý víkend Vás možná naláká na zříceninu hradu Hauenštejn. 

Ústecký kraj

Zámek Červený Hrádek u Jirkova zve na ukončení kulturní sezóny pro něž si připravil zajímavý program a Strašidelný les za svitu loučí. V Litoměřicích o víkendu slaví 1210 let Ohře v Litoměřicích, tedy 1210 let od první zmínky o této řece. Čeká Vás plavení voru po řece, veslařská exhibice, hudební vystoupení, divadelní představení a další.

Liberecký kraj

Na zámku Sychrov sezóna pokračuje dál a můžete se zde o víkendu podívat na pohádkové kostýmované prohlídky. Interaktivní dílny pro děti a dospělé, večerní a noční koncert Pražské mobilní zvonohry, výstavy kovových plastik, ukázky kování studentů a další nabízí 3. ročník Železnobrodského kovosochání.

Pardubický kraj

Pokud se v sobotu vydáte do Chrudimi, pak Vás jistě nemine vůně linoucí se z rybího jarmarku, který se zde koná. a nebo můžete v kraji vyrazit na drakiádu, která se koná na letišti v České Třebové.

Kraj Vysočina

Na Vysočině zakončí motoristickou sezónu na Šiklově mlýně odvážnými závody. Akce se koná oba víkendové dny. V sobotu se můžete v Jihlavě vypravit nakoupit třeba vánoční dárky na kreativní Fler jarmakr.

Jihomoravský kraj

Od čtvrtka do soboty probíhá v Brně tradiční mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé klavíristy do 11-ti let Amadeus. Přijďte se zaposlouchat do nových talentů. A pokud byste si chtěli zasportovat, pak se vydejte na půlmaraton Moravským krasem, který se koná v Blansku. V Brně pořádá jezdecký klub také tradiční Hubertovu jízdu. Sezonu Masarykova okruhu letos uzavře Den otevřené dráhy s atraktivním programem, tak si to nenechte ujít.

Olomoucký kraj

Dýňové a slámové kouzlení se koná v sobotu na zámku Náměšť na Hané. Ve Velkých Losinách můžete vyletět s drakem až do oblak v rámci drakiády, kterou tu pořádají v sobotu.

Moravskoslezský

Do Zoo Ostrava se můžete vydat v sobotu na Den stromů. Na Dětskou pohádkovou Superstar s Yvettou Blanarovičovou Vás zvou do Obchodního centra Galerie v Ostravě.

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

420people chystá ohňostroj tance, h…

18.01.2021 - 19.01.2021
La Fabrika, Komunardů…

OHNĚ STROJE, tak se jmenuje nové představení souboru současného tance 420PEOPLE, v němž se už podruhé spojil s…

Online: Fragmenty metropole - celá …

18.01.2021 - 18.01.2021
Seydlerova 2835/4,…

Fotograf roku představuje v Czech Photo Centre cyklus Fragmenty metropole

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 18. leden

Dnes má svátek Vladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete