Statistika našeho portálu

  • 97 619 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Tipy na víkend 25.-26. července

O víkendu se můžete vypravit na řadu hudebních festivalů, navštívit pivovarské a vinařské slavnosti a nebo navštívit zajímavé akce na hradech a zámcích po celé republice.

O víkendu se můžete vypravit na řadu hudebních festivalů, navštívit pivovarské a vinařské slavnosti a nebo navštívit zajímavé akce na hradech a zámcích po celé republice.

Praha

Aspoň na víkend zažij léto na chalupě je název sobotní akce konané v Národopisné expozici Národního muzea. Navštívit můžete také koncert Monkey Business, kteří oslaví 15 své existence. Kapela vystoupí na lodi Cargo Gallery na nábřeží Edvarda Beneše.

V Greyhound Park Motol Praha se v sobotu konají dostihové závody chrtů, kam se můžete přijít podívat nebo si zazávodit i s vlastním chrtem.

Středočeský kraj

Vydat se můžete oba víkendové dny na Anenskou pouť do Mnichova Hradiště, kde Vás čeká lidová zábava spojená s pouťovými atrakcemi. V sobotu se můžete osvěžit skvělým pivem 13 značek na PivoTestu Nymburk.

Jihočeský kraj

Pivem ožije i Milevsko na Milevských pivních slavnostech, které se konají od pátku do soboty. Pivovarské slavnosti se budou konat také ve slavném třeboňském pivovaru Regent po celou sobotu. Malebné jihočeské Holašovice zvou na Selské slavnosti s bohatým programem od pátku až do neděle. V Týnu nad Vltavou se také konají 10. městské slavnosti.

Plzeňský kraj

V Plzni se o víkendu potkají chovatelé a milovníci koček na mezinárodní výstavě koček, která se koná v Parkhotelu Plzeň. Velkou událostí kraje bude sobotní vystoupení světového DJ Paul Van Dyk na Pilsen Dance Music Festival v Plzni.

Ústecký kraj

Pokud o víkendu zavítáte na zámek Velké Březno, tak se budete moci obdivovat nejrůznějším druhům mečíků, které zde budou na prohlídkových okruzích k vidění. V Zooparku Chomutov je pro Vás připravený sobotní workshop pro děti i dospělé. Zámek Velké Březno si můžete prohlédnout netradičně na noční prohlídce. Nebo se můžete vypravit na Folkový Most, tedy přehlídku folkových kapel v Mostě.

Královéhradecký kraj

Šermířská vystoupení Manů Přemysla Otakara se koná na zámku Náchod od soboty do neděle vždy v určitou hodinu. Pivovar Nová Paka zve všechny příznivce Novopackého piva na den otevřených dveří, který se koná v sobotu.

Pardubický kraj

Festival elektronické hudby Rosnička můžete letos navštívit od pátku do soboty ve Svitavách. Festival České hrady se od pátku do soboty koná na Kunětické hoře. Uvidíte zde vystoupit celou řadu známých a zajímavých kapel a hudebníků, mimo jiné i kapelu Čechomor. Na zámky Litomyšl Vás o víkendu budou provázet kostýmovaní průvodci.

Kraj Vysočina

Z bohatého kulturního programu kraje Vysočina vybíráme například noční ohňovou show ve westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole. Pokud Vás láká vyrobit si něco sami, pak byste měli určitě navštívit víkendovou akci Vyrobeno v Edenu, která se koná v Bystřici nad Perštejnem.

Jihomoravský kraj

Jihomoravská vína můžete ochutnat kolmo na vinicích v okolí Němčiček. Ve Valticích na Vás zase čekají sobotní Vinařské meruňkové slavnosti. A na hradě Špilberk stojí rozhodně za návštěvu představení v rámci Shakespearovských slavností. V Olbramovicích bude k vidění letecká show na Rodinném dni.

Zlínský kraj

Nenechte si ujít Buchlovské noci s Černou paní na hradě Buchlov jako netradiční noční prohlídky. Ve skanzenu Valašského muzea v přírodě se koná sklářská sobota, připomínající historii a současnost sklářství na Valašsku. Tamtéž se můžete v sobotu také těšit na mezinárodní folklórní festival Romská píseň.

Olomoucký kraj

Hudební třídenní open-air festival plný dobré muziky a pohody zaměřený na rock, punk, metal, HC, v podání známých českých kapel to je Kovadlina Czech Fest v Olomouci.

Moravskoslezský kraj

Nenechte si ujít novou inscenaci Shakespearovských slavností na Slezskoostravském hradě - Romeo a Julie. Šance pro začínající kapely nabízí Jičínfest, hudební festival u Nového Jičína. Na hradě Sovinec je nejen pro děti připraven pohádkový den se Škrholou a strašidlem ze mlýna.

Zajímavé akce v okolí

Kadaňský pohádkový festival - Kadaň

24.05.2022 - 27.05.2022
Kino Hvězda

Královské město Kadaň, Kabelová televize Kadaň, a.s. a Kino Hvězda Kadaň pořádají první ročník Kadaňského pohádkového…

ABB postaví s dětmi Město budoucnos…

26.05.2022 - 01.06.2022
Zlín

ABB je letos již po šesté partnerem Zlín Film Festivalu s edukativní podporou festivalového dění. Pro malé, větší i…

Festival Dobrý den Kociánko - Brno

26.05.2022 - 26.05.2022
Brno

Brněnské Centrum Kociánka (sociální služby pro zdravotně postižené) se opět otevře široké veřejnosti. A to ve čtvrtek…

Bruntálský farmářský a řemeslný trh…

26.05.2022 - 26.05.2022
Náměstí Míru

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Bruntále.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 26. květen

Dnes má svátek Filip

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete