Statistika našeho portálu

  • 100 946 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 28. – 30. března 2014: Dny otevřených dveří, zahajování sezóny a odemykání řek

Jaro je definitivně zde! Poslední březnový víkend se na mnoha místech bude zahajovat nová sezóna, mnoho památek pořádá Den otevřených dveří a odemykat se bude například řeka Lužnice.

Jaro je definitivně zde! Poslední březnový víkend se na mnoha místech bude zahajovat nová sezóna, mnoho památek pořádá Den otevřených dveří a odemykat se bude například řeka Lužnice.

Praha

O tomto víkendu můžete v Praze v rámci Dne otevřených dveří navštívit hned dvě instituce. První z nich je vysočanská O2 Arena, která otevře své brány návštěvníkům v sobotu od 14 do 18 hodin. Kromě bohatého doprovodného programu si budete moci zabruslit na ledě, či nahlédnout do šatny HC Slavia Praha. V sobotu můžete také v rámci Dne otevřených dveří navštívit Pražský hrad, mj. například Zlatou uličku, vnitřek katedrály sv. Víta, majestátní Vladislavský sál, impozantní románský interiér baziliky sv. Jiří či nedávno opravený renesanční Rožmberský sál. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program k příležitosti zahájení sezóny. Od pátku do neděle máte možnost navštívit na výstavišti v Letňanech výstavy FOR BIKES, FOR CARAVAN a SPORT SHOW. Kromě vystaveného materiálu je připraven také bohatý doprovodný program. V pražské zoologické zahradě zahájí v sobotu novou sezónu, jejíž oslavy budou především ve znamení ochrany volně žijících goril. Návštěvníkům bude představen plán na letošní sezónu a ředitel ZOO představí místo, kde se brzy začne stavět nový pavilon goril. Slavnostní výkop do nové sezóny provede ředitel spolu s oblíbenými herci Dejvického divadla.

Středočeský kraj

Brány renesančního zámku Nelahozeves se letos poprvé otevřou návštěvníkům tuto sobotu. Připraven je rozmanitý program určený jak dospělým návštěvníkům, tak především rodinám s dětmi. Klub českých turistů, odbor Benešov pořádá v sobotu již 35. ročník Pochodu za povidlovým koláčem. Vybírat můžete z rozmanité nabídky tras o výměře 7 až 100 kilometrů, na kterých můžete využít speciální nabídky zlevněných vstupů do některých památek a odměnou za vydatné úsilí vám bude upomínkový diplom a nezbytný povidlový koláč. V sobotu od 9 do 18 hodin se na hradě Okoři budou konat tradiční řemeslné trhy. Těšit se můžete na řemeslné výrobky, občerstvení, střelnici a děti se budou moci svézt na poníkovi.

Další akce v kraji - zde

Jihočeský kraj

V sobotu se již po 35. bude odemykat řeka Lužnice. Výchozím bodem pro plavbu bude Klikovský most u Suchdola nad Lužnicí, kde vznikne provizorní vodácká základna. Celodenní plavba pak pokračuje až k jezu Pilař u Majdaleny, kde vodáci vytáhnou své lodě a plavidla a po důkladném osušení se začnou chystat na báječný večerní program. Zámek Kratochvíle u Netolic otevře své brány návštěvníkům letos poprvé tuto sobotu, stejně jako Zámek Třeboň či Červená Lhota.

Další akce v kraji - zde

Plzeňský kraj

Od pátku do neděle se v Tachově uskuteční 36. ročník mezinárodního festivalu potápěčské fotografie, filmu a dětské výtvarné tvorby PAF 2014. Diváci se mohou těšit na dva dny nabité zajímavými snímky z přírody, několik přednášek s potápěčskými a cestovatelskými tématy či výtvarnou dílnu pro nejmenší návštěvníky. Také máte možnost určit vítěze v kategorii Cena diváků. Ski areál Špičák pořádá tuto sobotu tradiční recesistickou akci Jízda přes louži. Přímo u nástupu na lanovku bude vybudován provizorní bazén, který je třeba překonat za pomoci lyží, Skibobu, Snowboardu, Skútru, Surfu či jiného nestandartního dopravního prostředku. Zvítězí ten, kdo zůstane až do konce suchý.

Další akce v kraji - zde

 

Karlovarský kraj

V pátek vystoupí v Mariánských lázních v klubu Na Rampě v rámci svého Unplugged tour oblíbená kapela Wohnout. Pro děti a mládež je určen víkendový seminář o pozorování proměnných hvězd a exoplanet kamerou. Pod vedením odborného lektora p. Martina Maška se seznámíme se základy pozorování proměnných hvězd pomocí kamer. Vyzkoušíme si vlastní proces pozorování i základy zpracování získaných dat.

Další akce v kraji - zde

Ústecký kraj

Celý tento týden se ústecké Činoherní studio následkem nedávných událostí loučí s budou Činoherního studia. Každý večer odehrají ze svého repertoáru představení, která jsou beznadějně vyprodaná. V přímém přenosu je ale můžete zhlédnout projekcí v baru divadelního klubu a na budovu divadla. V pátek odehrají Alenku v Říši divů, v sobotu Klub rváčů a v neděli se s diváky definitivně rozloučí dramatem Utrpení mladého Werthera. V neděli odpoledne je pak připraven program na podporu Činoherního studia před budovou divadla – piknik s barem, debatování a zahájení jarní sezóny a budova divadla se otevře všem, kteří mají zájem rozloučit se i se zákulisím a zázemím divadla. Chrám chmele a piva v Žatci zahájí tento víkend novou sezónu zábavným programem pro děti i dospělé. Těšit se můžete na vystoupení dětského souboru, či ochutnávku delikátních výrobků s pivní příchutí. Ve večerních hodinách pak celý program vygraduje rozsvícením Chmelového majáku a otevřením Chmelařského muzea. Tuto sobotu otevře zámek Libochovice své brány prvním návštěvníkům. Budete tak mít jedinečnou příležitost spatřit zblízka mohutný barokní lustr, který bude spuštěn k zemi.

Další akce v kraji - zde

 

Liberecký kraj

Nejstarší zoologická zahrada na území České republiky zahájí novou, již 95. návštěvnickou sezónu tuto sobotu. ZOO Liberec si pro návštěvníky při této příležitosti připravila bohatý program včetně žirafích křtin, pro nejmenší pak tvůrčí dílny a zábavnou show. V sobotu a neděli vyrazte na Zámek Hrubý Rohozec, kde budou mít pro zájemce otevřeno od 9 do 15 hodin.

Další akce v kraji - zde

Královéhradecký kraj

Tento víkend mají děti naposledy vstup i pohádkový program na zámku Dětěnice zdarma. Zatímco si děti užijí prohlídku s princeznou, rodiče si mohou prohlédnout samotný zámek, pivovar i zámecký park. První ročník Špindlerovské Maskiády pořádá v sobotu město Špindlerův Mlýn. Během celého sobotního ožije město maskami a na své si přijdou velcí i malí. V rámci akce bude možné lyžovat na všech sjezdovkách Skiareálu Špindlerův Mlýn za 50% aktuální ceny permanentky. Od 13 hodin začne veselý program na náměstí města, které navštíví chodci s chůdami a provazolezci.

Další akce v kraji - zde

Pardubický kraj

V neděli se v Pardubicích uskuteční vyhlášená a zároveň nejstarší taneční soutěž u nás O perníkovou pantofli. Během jednoho soutěžního dne se na 200 zúčastněných párů střetne v několika postupových soutěžích. Slavnostní vyhlášení výsledků v daných kategoriích pak tradičně celou akci zakončí.

Další akce v kraji - zde

Kraj Vysočina

Pelhřimov navštíví tento víkend festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden Svět. Promítat se bude v hotelu Slávie a to například snímek Doba slevová či Podezřelá Čokoláda. Tuto sobotu a neděli proběhne Mezinárodní akademická soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů, kterou již pátým rokem pořádá Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze. Letos se soutěž koná na Střední odborné škole a středním odborném učilišti v Třešti. Pro návštěvníky je připraven nejen koncert, ale také doprovodná akce lesní pedagogiky.

Další akce v kraji - zde

Olomoucký kraj

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Lázních Slatinice se uskuteční tuto sobotu od 13 hodin. Pro návštěvníky je připraven celodenní program, zahrnující stylové zahájení sezóny v dobových oblecích, honosnou jízdu cestovním kočárem, adrenalinem a zábavou prodchnutý souboj historických šermířů, halasné uvítání středověkými trubači či oficiální příjezd cestovního kočáru doprovázeného hulány. Chybět nebude dobové občerstvení. I tuto sobotu jsou pro návštěvníky připraveny mimořádné prohlídky hradu Šternberk. Vybrat si můžete ze dvou návštěvnických okruhů.  1. okruh Liechtensteinské sbírky čítající první patro hradu nebo 2.velký okruh, kde si prohlédnete celý hrad.

Další akce v kraji - zde

Jihomoravský kraj

V pátek a sobotu přijďte do prostor BuranTeatr Sokolského stadionu v Brně navštívit trh nezávislé módy a designu "Factory Fashion Market" a obohaťte tak svůj šatník zakoupením originálního oblečení. Celý program bude již tradičně podkreslen vkusným hudebním doprovodem a obohacen i výborným gastronomickým servisem. V pátek od 17 hodin si nenechte ujít besedu a autogramiádu s autorem knihy Opráski sčeskí historie, která se uskuteční v Knihcentru Caffé v OC Olympia Brno. Na Dukelském náměstí v Hustopečích se sobotu budou konat slavnosti mandloní a vína. Těšit se můžete na celodenní program s řemeslným jarmarkem, kde budete moci zakoupit mandlové speciality. V sobotu bude v Mikulově slavnostně zahájena nová turistická sezóna. Můžete tak po zimní pauze navštívit mnoho mikulovských historických památek.

Další akce v kraji - zde

Zlínský kraj

Již od čtvrtka mají divadelní nadšenci možnost navštívit festival Divadelní Vsetín 2014. Třetí ročník této postupové přehlídky bude zahájen představením Světáci v Lidovém domě ve Vsetíně. Diváci se mohou těšit na činoherní i hudební divadlo. Představí se jim domácí herci ze Vsetína, ochotníci z Velkých Karlovic i kumštýři z Prahy.

Další akce v kraji - zde

Moravskoslezský kraj

Ostrava hostí do soboty 10. ročník Irského kulturního festivalu. Zájemci se díky festivalu seznamují s irskou hudbou, gastronomií, tancem, literaturou i filmem. Jako každý rok vyvrcholí i letos festival megakoncertem v Bonver Aréně.

Další akce v kraji - zde

Zajímavé akce v okolí

Evropský týden mobility 2023 - Ústí…

16.09.2023 - 22.09.2023
Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden…

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Divadlo SKLEP Besídka 2023 - Havlí…

21.09.2023 - 21.09.2023
Kulturní dům Ostrov

Besídka 2023 – Divadlo sklep v Havlíčkově Brodě

Velryba 2023 - Mělník

21.09.2023 - 21.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Film Mekuc

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete