Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 30. května – 1. června 2014: Postřižinský expres, průvod Karla IV., či 1. sraz socialistických vozidel

Poslední květnový a zároveň první červnový víkend bude nabitý akcemi. Konají se městské slavnosti, pivní slavnosti, také se uskuteční první open air festivaly. A samozřejmě nejvíce akcí je zaměřeno na děti – kam s nimi vyrazit na dětský den se dočtete v našem speciálním článku zde.

Poslední květnový a zároveň první červnový víkend bude nabitý akcemi. Konají se městské slavnosti, pivní slavnosti, také se uskuteční první open air festivaly. A samozřejmě nejvíce akcí je zaměřeno na děti – kam s nimi vyrazit na dětský den se dočtete v našem speciálním článku zde.

Praha

Již 5. ročník literárního festivalu Děti čtěte se uskuteční v pátek v Městské knihovně. Festival bude zahájen vernisáží interaktivní výstavy knih a ilustrací z katalogu Nejlepší české knihy dětem 2012/2013. Program bude poté pokračovat různými přednáškami, soutěžemi a samozřejmě čtením. Na náplavce pod Rašínovým nábřežím se v sobotu bude konat festival malých a mini pivovarů Pivo na Náplavce. Těšit se můžete na desítku malých pivovarů a cca 30 minipivovarů, například Břevnovský klášterní pivovar, či pivovar Chýně. Součástí programu je spousta doprovodných akcí včetně hudebních vystoupení. V rámci cyklu Aspoň na víkend pořádá Musaion - Národopisná expozice Národního muzea akci Staň se paleontologem. Můžete zhlédnout expozici lidové kultury Čech, Moravy a Slezska a výstavu Venkov a těšit se můžete na hravé aktivity a úkoly pro paleontology.  Ve výtvarné dílně si pak malí paleontologové budou moci odlít zkamenělinu nebo zhotovit otisky rostlin. V sobotu se s dětmi vydejte do Obory Hvězda, která se promění v strašidelný pohádkový les. Na děti bude čekat dovednostní stezka s osmi stanovišti, na kterých budou plnit pohádkové úkoly a v cíli bude připraveno pohádkové představení a doprovodný program. První letošní festival uprostřed Prahy se bude konat v sobotu v Riegrových sadech. Festival Riegráče- Jíťa má narozky je multižánrový festival zaměřený na českou scénu, headlinery pro tento rok jsou například Abraxas, Vítkovo kvarteto, či Vilém Čok.

Středočeský kraj

Multižánrový open air festival Krásná louka se uskuteční tuto sobotu v Mladé Boleslavi. Vystoupí například kapely Mig 21, Sto zvířat, Děda Mládek a mnoho dalších. V sobotu i neděli bude navíc připraven také program pro děti - adrenalinové atrakce, stánky s jídlem a pitím, upomínkové předměty, zemědělský koutek, dílničky a další. V sobotu ráno vyrazte z Nymburka Postřižinským expresem do Turnova. Během jízdy parním vlakem a při větších zastávkách bude hrát skupina Třehusk a těšit se můžete na postřižinské pivo, limonádu a teplá jídla. V sobotu a neděli máte možnost zúčastnit se královského průvodu Karla IV. z Prahy na Karlštejn. V sobotu po 14 hodině vyrazí průvod z Radotína do Dobřichovic, kde se již tradičně na nádvoří dobřichovického zámku můžete těšit na muzikál Noc na Karlštejně. Druhý den můžete Císaře Karla IV. doprovodit na jeho cestě z Dobřichovic na hrad Karlštejn, kde budou uloženy korunovační klenoty.

Jihočeský kraj

Třídenní přehlídka experimentálního divadla Šrámkův Písek se bude konat tento víkend v Písku. Na festivalu účinkující amatérské soubory se formou experimentálních představení pokoušejí zjistit, co diváci (a herci) vydrží, můžete se tak těšit na opravdu neortodoxní zážitek. V Borovanech nedaleko Českých Budějovic se v sobotu uskuteční Slavnosti českých minipivovarů. Přehlídka malých pivovarů spojená s kulturním programem proběhne v areálu borovanského kláštera.

Plzeňský kraj

Mezinárodní multižánrový festival hudby, nového cirkusu a divadla Žonglobalizace se uskuteční tuto sobotu v Borském parku v Plzni. Do Plzně zavítají artisté, akrobaté a žongléři z tuzemska i ze zahraničí a připraví vám neopakovatelnou podívanou. V rámci bohatého doprovodného programu se budete moci zúčastnit různých workshopů a soutěží. V kempu Hnačov u Klatov se v sobotu uskuteční 1.sraz socialistických vozidel v ČR. Srdečně jsou zváni majitelé a milovníci vozidel, jako jsou Škodovky, Trabanti, Moskviče, Zástavy, Simsoni, MZ, Jawy, ČZ, Dněpry a dalších krásných strojů do r. výroby 1990 v socialistickém bloku.

Karlovarský kraj

Dvoudenní dopravně bezpečnostní  akce pro rodiče a děti Bezpečně na silnicích se uskuteční o víkendu v obchodním centru Fontána Karlovy Vary. Dozvíte se zde, jak se správně chovat v silničním provozu a vyzkoušíte si například bezpečné poutání, správnou pozici řidiče za volantem, brýle simulující opilost, či překážkovou dráhu. Čtvrtý ročník Multižánrového hudebního festivalu Jarní Slunohrad propukne tuto sobotu v 11 hodin dopoledne na zřícenině hradu Hauenštejn – Krásný les. Jarní slunohrad nabízí návštěvníkům nové a neokoukané hudební skupiny a zároveň pomáhá obnově Horního hradu. Na letošním ročníku se představí například Vladivojna La Chia, Longital, či kapela Mucha.

Ústecký kraj

Také tento pátek se můžete od 21 hodin zúčastnit večerní procházky po chomutovském Zooparku a zjistit tak, co dělají místní zvířata po setmění. Slavnostní zahájení 860. lázeňské sezóny v Teplicích se uskuteční tento víkend. Dílčími akcemi nabitý víkendový program zahrnuje rozmanitá hudební vystoupení, divadelní představení, řemeslné trhy, ochutnávky regionálních specialit, sportovní zápolení, pouťové atrakce, studentské mítinky, kadeřnické show, multikulturně zaměřené akce, výstavy fotografií, kulinářské speciality a mnoho dalších zajímavostí.

Liberecký kraj

XX. ročník Staročeských řemeslnických trhů se uskuteční tento víkend v Turnově. Všem natěšeným návštěvníkům se představí výrobci keramiky, zboží z kůže, sklářských výrobků, řezbáři, nožíři, kamenáři či kováři. Zvláštní oblibu si jistě jako obvykle získá i sekce zaměřené na regionální pochutiny, oceněné často certifikáty té nejvyšší kvality. Dvoudenní přehlídku řemesel doplní i vystoupení profesionálních i amatérských hudebních kapel, představení divadelních ochotníků i kreace folklorních souborů. Zájemci mohou navíc navštívit stálé expozice a výstavy Muzea Českého ráje v Turnově, do kterých budete mít se vstupenkou z trhů vstup zdarma. V sobotu a neděli si nenechte ujít výstavu plyšových medvědů a medvídků ze soukromé sbírky Barunky Jaburkové na zřícenině hradu Rotštejn. Po celou sobotu bude návštěvníkům zámku Lemberk mimořádně zpřístupněna Zdislavina světnička. Akce se koná u příležitosti Zdislavské poutě konané v Jablonném v Podještědí.

Královéhradecký kraj

Mezinárodní festival Na jednom břehu již dvanáctým rokem oživí v sobotu řeku Orlici v Hradci Králové náplavou širokého hudebního proudu world music. V areálu divadla Drak vystoupí například Jana Kirschner, či velký objev světové world music, maďarští Söndörgő. Kromě nálože strhující muziky se můžete těšit opět na kolorit místního "přístavního" života. V areálu letního kina autokempu Rozkoš v České Skalici se v sobotu uskuteční 1. ročník Totems Hardtramp festivalu. Na festivalu, který je věnován 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystoupí například Buty, Michal Pavlíček s Monikou Načevou, či oblíbená kapela herce Petra Čtvrtníčka Buzerant.

Pardubický kraj

V sobotu a neděli se v areálu koupaliště v Poličce uskuteční další ročník multižánrového festivalu Poličské Rockoupání. Vystoupí zde například kapela Zrní, či Wohnout nebo Sto zvířat a celá akce bude doplněna vystoupeními několika básníků, jenž patří k nejvýraznějším postavám současné české literární avantgardy. Nebude chybět dětský koutek, který zabaví také ty nejmenší. Příznivci letectví a obdivovatelé historických i moderních aeroplánů si tento víkend jistě nenechají ujít Aviatickou pouť Ing. Jana Kašpara, která se bude konat na pardubickém letišti. Letošní ročník nese podtitul Rytíři nebes a připomene letecké souboje z válečných událostí minulého století. Aviatická pouť nejsou jen letadla a po oba dny si mohou návštěvníci prohlédnout hojně zastoupenou historickou i současnou vojenskou techniku, automobilové veterány a na letišti si dávají dostaveníčko také hasiči s rozmanitou technikou. Součástí je i kulturní program a velký dětský den.

Kraj Vysočina

V sobotu se můžete těšit na tradiční lidovou veselici pořádanou havlíčkobrodským pivovarem v areálu pivovaru a na Havlíčkově náměstí. Letošní Slavnosti havlíčkobrodského piva Rebel nabídnou tradičně bohatý doprovodný program. V sobotu se na zámku Náměšť nad Oslavou uskuteční Svatební veletrh. Připraveny jsou módní přehlídky, svatební šaty, šperky, květinové výzdoby, hudba, tanec, ohňostroj, ohňová show, catering a mnoho dalšího. A na závěr opravdová svatba.

Olomoucký kraj

Patříte mezi znalce a milovníky piva? Pak byste si tento víkend neměli nechat ujít již třináctý ročník pivního festivalu v Olomouci – Beerfest Olomouc 2014. Kromě velkého množství piv známých i méně známých značek se můžete těšit také na bohatý doprovodný program, včetně vystoupení oblíbených kapel. V sobotu se uskuteční tradiční velkolepé Slavnosti města Šumperka. Slavnosti odstartují úderem desáté dopolední a na čtyřech scénách nabídnou bohatý program. V něm se představí skupiny historického šermu Páni z Bludova, místní Barbaři a další, chybět nebudou rytířská tábořiště, jarmark s lidovými řemesly, hry, soutěže a atrakce pro děti a samozřejmě bohaté občerstvení.

Jihomoravský kraj

Letošní již XIX. ročník čejkovických Vinných trhů, se uskuteční tento víkend v prostorách zámku a přilehlé sokolovny, kde se bude prezentovat 28 čejkovických vinařství. Na nádvoří zámku bude probíhat každoroční hudební program a novinkou bude řemeslný jarmark a program pro děti. V rámci akce Dny Slavkova se v sobotu uskuteční oblíbené veršované kostýmované prohlídky zámku Slavkov – Austerlitz. A v přilehlém parku se budou konat tradiční trhy. V sobotu se uskuteční 2. ročník festivalu vína a gastronomie v dobových kostýmech Theatrum Vinnum a to v prostorách hradního příkopu a kasemat hradu Špilberk. Návštěvníci si budou moci zakoupit a porovnat jednotlivá vína, která budou vystavena a prodávána na stáncích spolu s pochutinami, které k vínu neodmyslitelně patří. V průběhu dne budou ke zhlédnutí dobové scénky kostýmovaných herců.

Zlínský kraj

Druhý ročník setkání milovníků guláše se uskuteční tuto sobotu na zámku Holešov. Čekají na Vás výborné guláše rozličných druhů i chutí, skvělá muzika, doprovodný program pro děti i dospělé a hlavně skvělá zábava po celý den. Valašské muzeum v přírodě pořádá v sobotu akci Slabikář devatera řemesel, kde si děti budou moci vyzkoušet různé činnosti a techniky vycházející z tradičních řemesel. Domů si tak můžete odnést vlastoručně vyrobenou hadrovou panenku, papírové ozdoby a mnohé další výrobky. Program doplní divadelní představení s pohádkou pro děti. Dospělí jsou pak zváni na lidovou májovou slavnost Kácení máje, při které zatančí a sehraje scénku soubor Zákopčan z Hutiska Solance.

Moravskoslezský kraj

Tento víkend se ve Štramberku uskuteční další ročník tradičního dvoudenního kovářského sympozia Štramberská Trúba. Součástí bude i jarmark domácích výrobků a možnost zkusit si něco sám vyrobit. Tuto sobotu zavítá do Ostravy Android RoadShow a přestaví zde top telefony a tablety, chytré brýle Google Glass, létající drony i robotické Sphero koule. Těšte se na doplňkový program se spoustou překvapení a na zajímavé přednášky a rozhovory s výrobci.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

20.07.2024 - 20.07.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 20. července 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival pouličního divadla Za dveř…

10.07.2024 - 16.07.2024
Mariánské náměstí

Druhý červencový týden patří v Praze již tradičně pouličnímu divadlu. 16. ročník pražského festivalu pouličního divadla…

Langoš 6krát jinak ve Vinohradském …

10.07.2024 - 16.07.2024
Vinohradský Parlament

Kdo by neznal langoše. Smažené bramborové placky, které se díky své univerzálnosti dají připravit na nekonečno způsobů.…

Masters of Rock 2024 - Vizovice

11.07.2024 - 14.07.2024
Vizovice

K 20. výročí festivalu nadělujeme nejen dosud nejsilnější sestavu kapel v jeho dosavadní historii, ale také mnoho…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. červenec

Dnes má svátek Karolína

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete