Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 6. - 8. června 2014: Běh pro gorily, Lochotínský sekáč, či Honění krále

Tento víkend budou moci Pražané navštívit tradiční Žižkovské pivobraní, středočeští mohou děti vzít na divadelní představení do Divadla kouzel a plzeňští mohou zhlédnout Večer tříkrálový pod širým nebem. Spoustu dalších tipů na zajímavé akce najdete v našem článku.

Tento víkend budou moci Pražané navštívit tradiční Žižkovské pivobraní, středočeští mohou děti vzít na divadelní představení do Divadla kouzel a plzeňští mohou zhlédnout Večer tříkrálový pod širým nebem. Spoustu dalších tipů na zajímavé akce najdete v našem tradičním článku.

Praha

V pátek a sobotu bude park Parukářka již potřetí hostit Žižkovské pivobraní, kde třicet minipivovarů bude prezentovat svoji speciální nabídku pšeničných, výčepních, bylinných a kvasnicových piv. V pátek vystoupí kapela La descarga Salsa orchestra, která zavede diváky do historie salsy a pražská soulfunková kapela Top Dream Company, která nabídne mix disca, popu, jazzu a reggae. K sobotnímu koštování piva zahraje drum´n´bassová formace Chocofly. Do druhé stovky své existence letos vstoupí veslařské Primátorky, které se pojedou tento víkend. Závodníci tradičně vyrazí na trať u Veslařského ostrova a vyšehradskou zatáčkou budou zdolávat po pár set metrech rovné trati. V sobotu proběhne Prahou oblíbený charitativní Běh pro gorily. Můžete se těšit na novou trasu, doprovodný program a zajímavé ceny. V Central parku v pražských Kbelích se v sobotu bude konat Psí den. Uvidíte zde ukázky canisterapie, výcviku asistenčních psů, výcviku záchranářských psů či služebních psů městské policie, myslivecký výcvik, psí útulky - včetně umísťování přivezených opuštěných psů z pěti útulků.

Středočeský kraj

Atraktivní veteráni zaplní tento víkend ulice Mladé Boleslavi a okolí, bude se zde totiž konat další ročník Oldtimer Bohemia Rally. Slavnostní start celé rally a zároveň úvodní etapy, která je situována do ulic Mladé Boleslavi a jejího nejbližšího okolí, se uskuteční v pátek od 17 hodin na Staroměstském náměstí. Mělnické kulturní centrum vás tento víkend zve na 16. ročník mezinárodního folklorního festivalu Mělnický Vrkoč. Kromě bohatého pátečního a sobotního programu organizátoři nově připravili také nedělní taneční seminář, na kterém se mohou dozvědět mnoho nového úplní laici z řad diváků, ale i pokročilí tanečníci. V neděli vezměte děti do Divadla kouzel v Líbeznicích na originální a naprosto jedinečné představení iluzionisty Pavla Kožíška plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy nejen pro děti.

Jihočeský kraj

Tento víkend si nenechte ujít Dny města Jindřichův Hradec 2014, které se odehrají v prostorách Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec. Jelikož se oslavy v letošním roce konají vzápětí po Mezinárodním dni děti, opustí slavnosti historické pojetí a budou programově zaměřeny hlavně na pobavení rodin s dětmi. Pobaví se také dospělí, například při pátečním koncertu Václava Neckáře. Celodenní program si na neděli připravili v borovanském klášteře. Čekají na vás každou celou hodinu prohlídky všemi smysly se zážitky a to zdarma. V bylinkovém dvorku bude připraven hudební program, zpřístupněno bude i Klášterní muzeum s římovskou pašijovou cestou. Otevřou se vám i Rožmberské sklepy.

Plzeňský kraj

V rámci tradičních Zámeckých divadelních slavností Vás Divadlo Jezírko tento víkend srdečně zve na představení Večer tříkrálový pod širým nebem. Diváci se mohou těšit na představení se světelnými a pyrotechnickými efekty, podmanivou hudbou skupiny Evanescence, zpěvy, tanci a prvky stínohry. Letošní Lochotínský sekáč, aneb sekání kosou či srpem o volnou vstupenku pro dvě osoby do zoologické a botanické zahrady se tuto sobotu na louce před hlavní pokladnou do Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Zasekat i zasoutěžit si v letošní netradiční soutěži může úplně každý, kdo přijde s jedním z uvedených nástrojů.

Karlovarský kraj

Tento víkend se v Karlových Varech uskuteční sedmý ročník Karlovarského karnevalu. Součástí této největší paradivadelní přehlídky pouličního divadla v České republice je také Romantická noční plavba, vodní karneval netradičních plavidel a hudební festival před hotelem Thermal. V sobotu si město Cheb připomene 10. ročník výročí vstupu České republiky do EU akcí Chebské kašny. U příležitosti oslav bude na náměstí probíhat bohatý kulturní program, který vyvrcholí půlnočním ohňostrojem.

Ústecký kraj

V sobotu a neděli se uskuteční 14. ročník Tolštejnských slavností na hradě Tolštejn v Jiřetíně pod Jedlovou. V sobotu proběhne zahájení před chatou Slovan, následovat bude světluškový průvod na hrad, kde bude čekat Bílá paní a hudební produkce v hradní restauraci. V neděli pak budou mít všichni návštěvníci v historickém kostýmu vstup na akci zdarma. Již 27. ročník pochodu pro děti i dospělé Z pohádky do pohádky se uskuteční tuto sobotu v Mostě. Pochod měří asi 3 km a na trase potkáte pohádkové postavičky (šašky, princezny, čarodějnice, vodníky, ale i živé pejsky), u kterých vás čeká mnoho soutěží, úkolů, ale i odměn.

Liberecký kraj

Cyklus večerních setkání na Vísecké rychtě pokračuje tento pátek s básníkem, prozaikem, překladatelem, sběratelem česko-německého folkloru a nositelem ceny Magnesia Litera za poezii Radkem Fridrichem. Návštěvníkům Vísecké rychty představí část ze své básnické tvorby za hudebního doprovodu bluesmana Miloše svobody. V sobotu se v budově hotelu Imperial uskuteční velkolepá rozlučka s jeho současnou podobou. Jedná se totiž o akci, kdy budou lidé mít poslední možnost, prohlédnout si starý Hotel Imperial a vrátit se tak do 80. let, kdy byl hotel přestavěn do nynější podoby.

Královéhradecký kraj

Tuto sobotu se v Hradci Králové uskuteční slavnosti piva Královéhradecké pivobraní. Koncept akce je připravován jako gastronomická událost se zaměřením na převážně regionální piva a propagaci malých pivovarů. V sobotu večer si nenechte ujít muzejní noc v rodném domě Václava Hanky v Hořiněvsi. Návštěvníci se mohou těšit na muzejní noc ve stylu počátku 19. století s mottem Jak Hankovi vařili.

Pardubický kraj

Oblíbená Pernštýnská noc odstartuje v pátek XXIII. ročník Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci. S festivalem se rozloučíme v neděli 8. 6. na nádvoří zámku v Pardubicích, kde proběhne od 14 hodin tradiční Rozmlouvání na zámku. Zámek Slatiňany nabídne v sobotu a neděli speciální prohlídky, při které projdete zámek doslova "od sklepů až po půdy". Prohlédnete si unikátně dochované technické zázemí a navštívíte hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti.

Kraj Vysočina

Již tradičně bude první červnový víkend v Třebíči patřit letnímu kulturnímu open air festivalu Zámostí, konaném v podzámecké říční nivě. Na dvou scénách vystoupí například kapela Vypsaná fixa, Zrní, či Sestry Havelkovy. Pro vyznavače klubového art kina je pak určen filmový klub Zámostí v kině Pasáž. V sobotu se v Pohádkové říši Fábula uskuteční akce Vítání nových obyvatel, konkrétně pávů, kteří přicestují z jihlavské ZOO. Děti si užijí den plný zábavy, včetně vymýšlení jmen pro nové obyvatele.

Olomoucký kraj

Již 5. ročník akce Rockový Helfštýn se uskuteční tuto sobotu v Týně nad Bečvou. Jako hlavní host vystoupí slovenská kapela Horkýže Slíže a dále se mžete se těšit například na Street69, Penzistor, Perseus a mnoho dalších. V sobotu se můžete zúčastnit prvního ročníku akce pro celou rodinu Běžíme na hrad Bouzov. Jedná se o běh pro celou rodinu bez omezení věku a kondice, která spojuje sport a poznávání krajiny a historie. Pro děti bude připravena pohádková cesta a bohatý doprovodný program v rámci Dětského dne.

Jihomoravský kraj

Již 3. ročník Špilberk Food Festivalu se uskuteční tento víkend v Brně. Těšit se můžete na delikatesy české i světové kuchyně, vhodně kombinované s degustacemi těch nejlepších, převážně moravských vín. Samozřejmostí této nadmíru oblíbené akce je i bohatý doprovodný program, který láká na degustace kávy či speciálních čajů, populární kuchařské exhibice mediálně známých tváří a mnoho dalšího. Státní hrad Veveří opět přivítá tuto sobotu zájemce o řeckou kulturu, historii i gastronomii. V pořadí již črtý ročník Řecké soboty na hradě Veveří nabídne návštěvníkům zážitek z dobré hudby, tance. V tradičních krojích vystoupí tanečníci Lycea Řekyň v České republice.

Zlínský kraj

Již 21. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská Valaška se uskuteční tento víkend ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé. U příležitosti jubilejního 250. výročí posvěcení Kostela Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm se zde v sobotu uskuteční velkolepá oslava. Součástí bude také slavnostní bohoslužba ve farním chrámu a program pro děti a dospělé na farní zahradě.

Moravskoslezský kraj

V sobotu se v Ostravě Lhotce uskuteční 43. ročník tradiční lidové veselice Honění krále. Její podstatou jsou koňské závody, jejichž vítěz a jím zvolená partnerka jsou dekorování králem a královnou. Na večer je nachystána lidová zábava s tancem a koncertem hlavní hvězdy programu, zpěvačky Věry Špinarové se skupinou Adama Pavlíka. V sobotu můžete na hradě Hukvaldy zhlédnout divadelní představení Dívčí válka od F. R. Čecha v podání souboru D. N. A. z Frýdku Místku.

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete