Statistika našeho portálu

  • 88 315 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Přerov

Přerov

Město Přerov.Okresní město Přerov se nachází v Olomouckém kraji na řece Bečvě, cca 20 km jihovýchodně od Olomouce v Hornomoravském úvalu. Žije zde okolo 48 tisíc obyvatel.Historie Přerova.První písemná zmínka o Přerově pochází z roku 1141. Titul královského města získala osada Přerov až v roce 1256, kdy mu jej udělil Přemysl Otakar II. Na rozvoji města v průběhu 15. až 17. století se podíleli dva…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Město Přerov.

Okresní město Přerov se nachází v Olomouckém kraji na řece Bečvě, cca 20 km jihovýchodně od Olomouce v Hornomoravském úvalu. Žije zde okolo 48 tisíc obyvatel.

Historie Přerova.

První písemná zmínka o Přerově pochází z roku 1141. Titul královského města získala osada Přerov až v roce 1256, kdy mu jej udělil Přemysl Otakar II. Na rozvoji města v průběhu 15. až 17. století se podíleli dva šlechtické rody. Rod Tovačovských z Cimburka a zejména rod Pernštejnů, kdy se Přerov stal kultiruním střediskem. Prohnané stavovské povstání znamenal pro Přerov pozvolný úpadek a ztrátu významu města. Novodobý rozkvět nastal až koncem 19. století se stavbou železnice vedoucí z Vídně a Prahy.

Co je v Přerově k vidění.

Mezi nejzajímavější památky patří Přerovský zámek. Na původním hradišti vznikl ve 13. století gotický hrad, který byl následně přestavěn do dnešní podoby renesančního zámku. Dodnes slouží jako výstavní prostor a depozitář přerovského muzea.

Mapa

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

pondělí 17. červen

Dnes má svátek Adolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete