Statistika našeho portálu

  • 84 277 Akcí v kalendáři
  • 5 367 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Přerov

Přerov

Město Přerov.Okresní město Přerov se nachází v Olomouckém kraji na řece Bečvě, cca 20 km jihovýchodně od Olomouce v Hornomoravském úvalu. Žije zde okolo 48 tisíc obyvatel.Historie Přerova.První písemná zmínka o Přerově pochází z roku 1141. Titul královského města získala osada Přerov až v roce 1256, kdy mu jej udělil Přemysl Otakar II. Na rozvoji města v průběhu 15. až 17. století se podíleli dva…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Město Přerov.

Okresní město Přerov se nachází v Olomouckém kraji na řece Bečvě, cca 20 km jihovýchodně od Olomouce v Hornomoravském úvalu. Žije zde okolo 48 tisíc obyvatel.

Historie Přerova.

První písemná zmínka o Přerově pochází z roku 1141. Titul královského města získala osada Přerov až v roce 1256, kdy mu jej udělil Přemysl Otakar II. Na rozvoji města v průběhu 15. až 17. století se podíleli dva šlechtické rody. Rod Tovačovských z Cimburka a zejména rod Pernštejnů, kdy se Přerov stal kultiruním střediskem. Prohnané stavovské povstání znamenal pro Přerov pozvolný úpadek a ztrátu významu města. Novodobý rozkvět nastal až koncem 19. století se stavbou železnice vedoucí z Vídně a Prahy.

Co je v Přerově k vidění.

Mezi nejzajímavější památky patří Přerovský zámek. Na původním hradišti vznikl ve 13. století gotický hrad, který byl následně přestavěn do dnešní podoby renesančního zámku. Dodnes slouží jako výstavní prostor a depozitář přerovského muzea.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Mikulášování - Zámek Tovačov

02.12.2018 - 02.12.2018
Zámek Tovačov

Nenechte si ujít Mikulášování na zámku Tovačov. Těšíme se na vás!

Vánoce na zámku Tovačov

24.12.2018 - 24.12.2018
Zámek Tovačov,…

Nenechte si ujít Vánoce na zámku Tovačov.­­ Těšíme se na vás!

« zpět na seznam položek

Sdílet

pátek 16. listopad

Dnes má svátek Otmar

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete