Statistika našeho portálu

  • 93 559 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Kostel sv. Ducha - Dobruška

Dobruška

Na okraji města stojí hřbitovní kostel sv. Ducha. Přesné založení kostela není známo, ale je určitě velmi staré. Však také původní kostel byl patrně dřevěný a menší než ten dnešní. Současný kostel je renesanční a pochází z druhé poloviny 16. století, později byl několikrát upravován, poslední úprava mu vrátila jeho renesanční podobu.Součástí areálu je hranolová zvonice. Kdysi k ní přiléhal malý p…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dobruška
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Rychnov nad Kněžnou
Obec
Dobruška
Telefon

Na okraji města stojí hřbitovní kostel sv. Ducha. Přesné založení kostela není známo, ale je určitě velmi staré. Však také původní kostel byl patrně dřevěný a menší než ten dnešní. Současný kostel je renesanční a pochází z druhé poloviny 16. století, později byl několikrát upravován, poslední úprava mu vrátila jeho renesanční podobu.

Součástí areálu je hranolová zvonice. Kdysi k ní přiléhal malý přístavek, který obýval poustevník (do konce 18. století), později pak hrobník s rodinou a to ještě ve století dvacátém. Kolem kostela se rozkládá hřbitov na němž je pohřbena řada význačných osobností, mimo jiné hrobka rodiny Laichterovy je dílo Jana Kotěry.

V prostoru kostela a zvonice se natáčel seriál F.L.Věk.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 13. červenec

Dnes má svátek Markéta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete