Statistika našeho portálu

  • 95 086 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Kostel sv. Prokopa - Dlouhá Třebová

Dlouhá Třebová

Impozantní, pseudogotický kostel sv. Prokopa byl vystavěn v letech 1905-1906. Jeho stavba byla sice započata již v roce 1868, ale pro nedostatek financí byla brzy zastavena. Jeho dnešní zářivá bílá barva pochází z rekonstrukce v roce 2002.Kostel je jednolodní s osmibokou věží v průčelí. Hlavní okno představuje sedmilistou růžici. Stavba je dlouhá 32,6 m a vysoká cca 33 m.V interiéru se nachází hl…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dlouhá Třebová
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Ústí nad Orlicí
Obec
Dlouhá Třebová
Telefon

Impozantní, pseudogotický kostel sv. Prokopa byl vystavěn v letech 1905-1906. Jeho stavba byla sice započata již v roce 1868, ale pro nedostatek financí byla brzy zastavena. Jeho dnešní zářivá bílá barva pochází z rekonstrukce v roce 2002.

Kostel je jednolodní s osmibokou věží v průčelí. Hlavní okno představuje sedmilistou růžici. Stavba je dlouhá 32,6 m a vysoká cca 33 m.

V interiéru se nachází hlavní oltář se sochou sv. Prokopa a dále pak sochami sv. Václava a sv. Ludmily. Dále pak dva postranní oltáře, jeden se sochou sv. Bartoloměje a druhý se soškami Nejsvětějšího srdce Páně a sv. Terezie. Polygonální kazatelna, lavice, varhany a dřevěné oltáře pocházejí z roku 1906. Na bočních stěnách visí křížová cesta.

Kostel dodnes slouží k bohoslužebným účelům.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 11. duben

Dnes má svátek Izabela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete