Statistika našeho portálu

  • 95 109 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Kostel sv. Zikmunda - Sopotnice

Sopotnice

Sopotnický kostel sv. Zikmunda je původně gotický, vystavěný zřejmě již jako dřevěný někdy ve 14. století. Záhy však dostal kamennou podobu. Později pak byl renesančně a barokně upraven. Asi největší přestavba proběhla v roce 1912. Tehdy byla původní loď s dřevěným tabulovým stropem a dřevěnou kruchtou stržena. Následně byla k zachovanému presbytáři přistavěna nová, delší loď. Zachován byl i chrá…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sopotnice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Ústí nad Orlicí
Obec
Sopotnice
Telefon

Sopotnický kostel sv. Zikmunda je původně gotický, vystavěný zřejmě již jako dřevěný někdy ve 14. století. Záhy však dostal kamennou podobu. Později pak byl renesančně a barokně upraven. Asi největší přestavba proběhla v roce 1912. Tehdy byla původní loď s dřevěným tabulovým stropem a dřevěnou kruchtou stržena. Následně byla k zachovanému presbytáři přistavěna nová, delší loď. Zachován byl i chrámový portál z 18. století nesoucí znak Zárubů z Hustiřan. Z původního gotického kostela se od dnešní doby zachovalo částečně obvodové zdivo presbyteria.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 18. duben

Dnes má svátek Valérie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete