Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Labský důl

Špindlerův Mlýn

Kousek severně od Špindlerova mlýna až k Labské boudě se táhne 8 km dlouhý Labský důl. Divoké horské údolí je ledovcového původu, což dokládají dochované morénové valy až 20 m vysoké v místě kde ústí Medvědí a Pudlavský potok.Zdejší údolí bylo dlouho pustinou kam chodili jen místní a babky kořenářky sbírající zdejší byliny. V 19. století se zde nacházela pila na výrobu prken. Dnešní tu…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Špindlerův Mlýn
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Špindlerův Mlýn
Telefon

Kousek severně od Špindlerova mlýna až k Labské boudě se táhne 8 km dlouhý Labský důl. Divoké horské údolí je ledovcového původu, což dokládají dochované morénové valy až 20 m vysoké v místě kde ústí Medvědí a Pudlavský potok.

Zdejší údolí bylo dlouho pustinou kam chodili jen místní a babky kořenářky sbírající zdejší byliny. V 19. století se zde nacházela pila na výrobu prken. Dnešní turistická cesta byla vybudována až v roce 1896. Mezi ústím Pudlavy a Dvorským potokem se nachází menší zhruba čtyři metry vysoký Malý Labský vodopád. Na západním konci Labský důl přechází v rokli. Zde je cesta již obtížnější a dlážděná kamennými bloky. Zhruba ve dvou třetinách cesty je možno vidět Labský vodopád.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 2. říjen

Dnes má svátek Olívie / Oliver

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete