Statistika našeho portálu

 • 97 920 Akcí v kalendáři
 • 5 392 Ubytovacích zařízení
 • 24 202 Míst a památek

Lázně Velichovky

Velichovky

Lázně Velichovky najdeme ve zvlněné krajině u Jaroměře, v Královehradeckém kraji. Velichovky se specializují zejména na léčbu pohybového ústrojí. Využívají se blahodárné a léčivé účinky zdejší křídové slatinné zeminy, která je u nás unikátní. Má vysoký obsah uhličitanu vápenatého a železa, proto je aplikována zejména pacientům po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů včetně kloubních náhrad…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Velichovky
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Náchod
Obec
Velichovky
Telefon
Lázně Velichovky najdeme ve zvlněné krajině u Jaroměře, v Královehradeckém kraji. Velichovky se specializují zejména na léčbu pohybového ústrojí. Využívají se blahodárné a léčivé účinky zdejší křídové slatinné zeminy, která je u nás unikátní. Má vysoký obsah uhličitanu vápenatého a železa, proto je aplikována zejména pacientům po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů včetně kloubních náhrad a s chorobami pohybového aparátu. Léčba pacientů je zajištěna za úzké spolupráce s předními odborníky fakultativní nemocnice v Hradci Králové. Tím Lázně Velichovky dosahují úrovně specializovaných rehabilitačních ústavů. Lázeňský areál patří k nejkrásnějším u nás. Jeho lázeňské domy, zasazené do parku, jsou překrásně upraveny. Pacienti využívají rekreační sportovní areál, k dispozici jsou tenisové kurty, víceúčelový kurt, squash a bowling. V nabídce jsou také relaxační pobyty a wellness pobyty s doplňkovými wellness a beauty službami. Proslulé jsou tradiční lázeňské oplatky i Velichovský likér. Velichovky jsou lázně uprostřed přírody a daleko od každodenního shonu a již více než století je ročně navštíví tisíce spokojených hostů.

Historie


Lázeňská tradice ve Velichovkách započala roku 1897. Předcházel jí objev dr. Kutíka z Hořiček, že zdejší křídová slatina má léčivé účinky. Dr. Kutík ji úspěšně aplikoval ve svém sanatoriu v Hořičkách. Velichovské panství tehdy vlastnili dvě sestry, baronky Berta Bess-Chrostin a Gabriela Spens-Boden. Dr. Kutík se svým přítelem hrabětem Harrachem přesvědčili baronky a založili akciovou společnost. Roku 1898 zde tak byla zahájena první lázeňská sezóna a léčba pacientů s kloubními problémy. Po roce 1918 koupilo lázně Čs. Ústředí nemocenských pojišťoven v Praze a areál byl modernizován. Byla postavena hlavní, moderně pojatá budova – tzv. Masarykův dům. První čs. prezident totiž lázně v roce 1926 osobně navštívil. V průběhu 2. světové války lázně přestaly sloužit svému účelu a byl zde zřízen lazaret. F. Schörner, velitel skupin armád Střed v lázních umístil hlavní stan. Vily i hlavní budova se rázem proměnily v ubytovny pro německou armádu, důstojníky a generály. Po válce areál opět sloužil svému účelu jako léčebné zařízení nemocenské pojišťovny, později státní lázně. V roce 1992 byla znovu založena akciová společnost Lázně Velichovky. V současné době lázně disponují kapacitou až 400 lůžek. Po rekonstrukci hlavní lázeňské budovy vznikly i nadstandardní pokoje, které splňují ty nejnáročnější požadavky.

O lázních


 • Přírodní léčivé zdroje: Křídová slatinná zemina s obsahem uhličitanu vápenatého a železa
 • Indikace: nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové
 • Léčba: léčení pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů včetně kloubních náhrad a s chorobami pohybového aparátu.
 • Procedury: vodoléčebné, slatinné a fyzikální procedury s vysokým podílem léčebné rehabilitace, dietoterapie, akupunktura, lymfatická drenáž, masáž klasická, masáž podvodní, masáž reflexní a další.
 • Lázeňské objekty: Masarykův dům, Vila Čechie, Vila Domov, Vila Morava, Vila Slovenka, Vila Zátiší, Vila Zimní lázně
 • Kapacita: 400 osob
 • Volný čas: cykloturistika, turistické výlety po okolí (zámek Kuks), tenis, golf, squash, bowling, fitness centrum
 • Kontakt: Lázně Velichovky, a.s. Jaroměřská 100, CZ 552 11 Velichovky, http://www.velichovky.cz

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Festival Na Ostrovech - Náchod

09.07.2022 - 09.07.2022
Náchod

Přijďte si užít letošní jubilejní desátý ročník Festivalu Na Ostrovech!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. červenec

Dnes má svátek Prokop

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete