Statistika našeho portálu

  • 94 400 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Luhačovická přehrada

Luhačovice

Luhačovickým údolím protéká říčka Horní Olšava zvaná také Šťavnice nebo Ščavnica. Pramení na Valašskokloboucku pod kopcem Klokočí. V roce 1928 byla na jejím toku, asi 2 km od centra lázní, dobudována údolní přehrada. Luhačovická vodní nádrž měla zamezit povodňovým situacím v oblasti. Stavba přehrady, jejímž prvotním účelem byla ochrana před povodněmi, započala v létě v roce 1912. Vypuknutím první…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Luhačovice
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Luhačovice
Telefon

Fotogalerie k článku

Luhačovickým údolím protéká říčka Horní Olšava zvaná také Šťavnice nebo Ščavnica. Pramení na Valašskokloboucku pod kopcem Klokočí. V roce 1928 byla na jejím toku, asi 2 km od centra lázní, dobudována údolní přehrada. Luhačovická vodní nádrž měla zamezit povodňovým situacím v oblasti. Stavba přehrady, jejímž prvotním účelem byla ochrana před povodněmi, započala v létě v roce 1912. Vypuknutím první světové války byla stavba zastavena, pokračovalo se v ní až na podzim 1921. Přehrada byla uvedena do provozu v roce 1930. Hráz je 17 m vysoká, 230 m dlouhá a 6 m široká,. Je zbudovaná z jílovitopísčité hlíny. Objem hráze je asi 107 000 m3. Kvalitu hráz osvědčila během povodně v roce 1996, kdy především díky ní Luhačovice povodně výrazněji nepostihly. Postupem času se přehrada stala významným centrem rekreace.

V horkých letních měsících jsou její břehy doslova v obležení. V okolí jsou hotely a autokempy, v nabídce služeb nechybí půjčování lodiček a horských kol, vyhlídkové jízdy na koních a jízdy kočárem po širokém okolí. Přehrada je proslulá i díky tradičním rybářským závodům, které jsou počtem blížícím se 750 účastníků největšími závody na sladkovodním jezeře na světě. Konají se každoročně na jaře i na podzim.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Balet: "Šípková Růženka" - Zlín

25.01.2021 - 25.01.2021
Zlín

Baletní představení “Šípková Růženka” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského) Nemá smysl znovu opakovat…

St. Petersburg Festival Ballet: "La…

26.01.2021 - 26.01.2021
Zlín

Skupina sjednotila mladé a talentované umělce z nejlepších divadel v Sankt-Petěrbugu.

Veletrh Stavebnictví: Therm-Domov-Z…

18.03.2021 - 20.03.2021
Sportovní hala DATART

Stavíte? Rekonstruujete? Řešíte úspory energií? Nebo máte zahradu, chatu či chalupu? Nenechte si ujít tradiční, již 31.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete