Statistika našeho portálu

  • 96 484 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Městské muzeum - Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí jako odborné kulturně výchovné zařízení pro muzejní a vlastivědnou práci dokumentuje dějiny města a spádových oblastí.Mezi hlavní tématické okruhy patří například hudební tradice. Muzeu se podařilo shromáždit rozsáhlý hudební fond. Obsahuje dokumenty týkající se slavných osobností (Jaroslav Kocian, Bohuš Heran, Alois Hnilička, František Broulík, Jan Ludevít Lukes …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
932, Ústí nad Orlicí
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Ústí nad Orlicí
Obec
Ústí nad Orlicí

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí jako odborné kulturně výchovné zařízení pro muzejní a vlastivědnou práci dokumentuje dějiny města a spádových oblastí.
Mezi hlavní tématické okruhy patří například hudební tradice. Muzeu se podařilo shromáždit rozsáhlý hudební fond. Obsahuje dokumenty týkající se slavných osobností (Jaroslav Kocian, Bohuš Heran, Alois Hnilička, František Broulík, Jan Ludevít Lukes …)
Druhým tématickým okruhem jsou betlémy. V Ústí nad Orlicí se malují již po dvě staletí. Muzeum vlastní cca 8000 betlémových součástí zachycující malbu z konce 18. století až po tvorbu současnou. Poznatky k životu malířů a jejich betlémářské tvorbě muzeum veřejnosti zpřístupňuje prostřednictvím knižních publikací v edici Ústeckoorlické betlémy a jejich tvůrci a to jedenkrát za 1,5 roku.
Třetí tématickým okruhem, která má na ústeckoorlicku silnou tradici, je historie textilní výroby, kde se muzeum soustředí zejména na domácí tkalcovství, snovařství a soukenictví… Nelze opomenout ani s tímto zaměřením související poměrně rozsáhlý fond textilu.
Souběžně s těmito hlavními okruhy muzeum provádí dokumentaci historie a národopisu města a přilehlého okolí.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete