Statistika našeho portálu

  • 97 585 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Městské opevnění Jičín

Jičín

Lehčí městské opevnění bylo zbudováno v letech 1297-1304, výraznější podobu dostalo na počátku renesance před polovinou 16. století. Součástí opevnění s baštami a doplněné příkopem byly tři brány a dvě fortny.Do dnešní doby se z pozdně gotického opevnění dochovaly pásy ve východní části za domy č.p. 81-94, za domem č.p. 85 v Čelakovského ulici pak ve hmotě domu i zbytek bývalé bašty. Další zbytek…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jičín
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Jičín
Obec
Jičín
Telefon

Lehčí městské opevnění bylo zbudováno v letech 1297-1304, výraznější podobu dostalo na počátku renesance před polovinou 16. století. Součástí opevnění s baštami a doplněné příkopem byly tři brány a dvě fortny.

Do dnešní doby se z pozdně gotického opevnění dochovaly pásy ve východní části za domy č.p. 81-94, za domem č.p. 85 v Čelakovského ulici pak ve hmotě domu i zbytek bývalé bašty. Další zbytek bašty opět ve hmotě dnešního domu se nachází za domem č.p. 103 v Židovské ulici. Další zbytek opevnění můžeme vidět severozápadně od náměstí při ulici Boženy Němcové. Ze smíšeného zdiva pak pochází opevnění kolem zámecké zahrady a jižně od Valdické brány, která je také jedinou dochovanou bránou z městského opevnění.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 23. květen

Dnes má svátek Vladimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete