Statistika našeho portálu

  • 94 400 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Zlín

Muzeum jihovýchodní Moravy se nachází ve Zlíně. Bylo založeno roku 1953, tehdy jako Krajské muzeum a navazovalo na činnost městského muzea a firmy Baťa. Základ sbírek muzea byl položen už v roce 1946, kdy byly městské sbírky převezeny z Památníku poškozeného náletem do zámku Lešná a byly obohaceny o část sbírek hrabat Seilernů, bývalých majitelů Lešné. Později byla část sbírek převezena do maleno…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
1, Zlín
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín

Fotogalerie k článku

Muzeum jihovýchodní Moravy se nachází ve Zlíně. Bylo založeno roku 1953, tehdy jako Krajské muzeum a navazovalo na činnost městského muzea a firmy Baťa. Základ sbírek muzea byl položen už v roce 1946, kdy byly městské sbírky převezeny z Památníku poškozeného náletem do zámku Lešná a byly obohaceny o část sbírek hrabat Seilernů, bývalých majitelů Lešné. Později byla část sbírek převezena do malenovického hradu. Dnes sídlí muzeum na zámku Zlín.

Stálá expozice

  • Pamětní síň Františka Bartoše (1837-1906) - pamětní síň jedné z nejvýznamnějších osobností našeho kulturního života druhé poloviny 19. století. Svým mnohostranným dílem výrazně ovlivňoval rozvoj národního života na Moravě. Vynikající pedagog, etnograf, folklorista a dialektolog.
  • S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly - dokumenty z osobního života z období před vzájemným setkáním, unikátní ukázky dokladů o přípravách na vytouženou cestu kolem světa, rozsáhlý archiv fotodokumentace, kolekce platidel a poštovních známek z navštívených zemí.
  • Zlínské filmové studio od reklamy k tvorbě pro děti - expozice představuje zlínské filmové studio v celém širokém spektru tvorby, které se věnovalo za více než 60. let své existence. Neomezuje se pouze na oblast animovaného filmu a jeho stěžejní tvůrce Hermínu Týrlovou a Karla Zemana, postihuje zlínský ateliér od jeho počátků jako reklamního ateliéru firmy Baťa až po jeho úlohu jedinečného centra dětského filmu u nás.

Pod Muzeum jihovýchodní Moravy patří tyto pobočky:

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Veletrh Stavebnictví: Therm-Domov-Z…

18.03.2021 - 20.03.2021
Sportovní hala DATART

Stavíte? Rekonstruujete? Řešíte úspory energií? Nebo máte zahradu, chatu či chalupu? Nenechte si ujít tradiční, již 31.…

Balet: "Šípková Růženka" - Zlín

25.01.2021 - 25.01.2021
Zlín

Baletní představení “Šípková Růženka” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského) Nemá smysl znovu opakovat…

St. Petersburg Festival Ballet: "La…

26.01.2021 - 26.01.2021
Zlín

Skupina sjednotila mladé a talentované umělce z nejlepších divadel v Sankt-Petěrbugu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete