Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Rozhledna Čechy pod Kosířem

Čechy pod Kosířem

Rozhledna v Čechách pod Kosířem patří do kategorie zámeckých. Stojí v krásném parku u stejnojmenného empírového zámku, který se nachází v okrese Prostějov. Dějiny zámku jsou spojeny zejména se šlechtickým rodem Silva-Taroucců, který pocházel původně z Portugalska. Zámek vlastnil v letech 1696 až 1945. Přestavbu do současné podoby provedl v letech 1839-43 hrabě Ervín a tehdy byl také založen roman…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Čechy pod Kosířem
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Prostějov
Obec
Čechy pod Kosířem
Telefon

Rozhledna v Čechách pod Kosířem patří do kategorie zámeckých. Stojí v krásném parku u stejnojmenného empírového zámku, který se nachází v okrese Prostějov. Dějiny zámku jsou spojeny zejména se šlechtickým rodem Silva-Taroucců, který pocházel původně z Portugalska. Zámek vlastnil v letech 1696 až 1945. Přestavbu do současné podoby provedl v letech 1839-43 hrabě Ervín a tehdy byl také založen romantický park s mnoha krásnými stromy, rybníky, jezírky, skleníkem, pavilony a právě vyhlídkovou věží. Byla to patnáct metrů vysoká, cihlová rozhledna, která je zajímává hlavně svým neobvyklým osmibokým tvarem. Rozhledna, které lidé začali říkat Věžka byla v 90.letech 20. století opravena, ale pro veřejnost zůstala uzavřena. Výstup na ní je možný jen při příležitostných slavnostních akcích. Perličkou v historii rozhledny je, že se často jejím výhledem kochal malíř Josef Mánes. Ten býval na zámku v Čechách pod Kosířem častým hostem a namaloval zde řadu svých obrazů.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 9. květen

Dnes má svátek Ctibor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete