Statistika našeho portálu

  • 94 400 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Rozhledna Granátník

Srnín

To že stojí na mytické hoře Kleť jedna z našich nejstarších a nejkrásnějších rozhleden ví asi každý. Málokdo ovšem již ví, že na úbočí Kleti, v místech zvaných Granátník (750 m), stojí ještě jedna rozhledna.Tak trochu utajená rozhlednaMnohem mladší a skromnější. Je postavená ze dřeva a za její stavbou, dokončenou v prosinci 2002, stály Lesy ČR, lesní správa Český Krumlov a správa CHKO Blanský les…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Srnín
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Srnín
Telefon

To že stojí na mytické hoře Kleť jedna z našich nejstarších a nejkrásnějších rozhleden ví asi každý. Málokdo ovšem již ví, že na úbočí Kleti, v místech zvaných Granátník (750 m), stojí ještě jedna rozhledna.

Tak trochu utajená rozhledna

Mnohem mladší a skromnější. Je postavená ze dřeva a za její stavbou, dokončenou v prosinci 2002, stály Lesy ČR, lesní správa Český Krumlov a správa CHKO Blanský les. Věž vznikla podle plánů architekta Vojtěcha Storma. Veřejnosti byla předána ke Dni životního prostředí dne 5. června 2003 jako součást cyklotrasy Český Krumlov – Holašovice (UNESCO památka)

Vyhlídka na Granátníku je volně přístupná. Z 5 m vysoké věže, na kterou vede 24 schodů, lze spatřit severovýchodním směrem okolí Českých Budějovic, Novohradské hory a také zámek Hluboká. Výhled je také doplněn velice pěknou a přehlednou informační tabulí.

Výhled

Popis cesty

Autem - ze silnice č. I/39 z Českých Budějovic do Českého Krumlova odbočte v obci Rájov doprava po místní komunikaci směrem na Zlatou Korunu. Zde u nádraží nechte auto. Čekají vás dva kilometry pěšky po žluté značce, která vás dovede až k rozhledně.

Vlakem - nejbližší vlaková zastávka je již zmíněná Zlatá Koruna. Odtud vede až k rozhledně žlutě značená turistická trasa. Její celková délka je 2 kilometry.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Výlov rybníka Olšina v Horní Plané

24.10.2020 - 25.10.2020
Horní Planá

Nenechte si ujít výlov rybníka Olšina, který je naplánován na 24. - 25. října v Horní Plané.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete