Statistika našeho portálu

  • 94 729 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Silniční most v Kuněticích

Kunětice

Silnice spojující obce Počaply a Kunětice přechází přes Labe po mostě, vystavěném krátce po druhé světové válce. O mostu bylo uvažováno už ve třicátých letech, ale k realizaci došlo až po druhé světové válce. Postaven byl z prostředků UNRRA v roce 1947 a do provozu uveden v následujícím roce. Stavba byla prováděna ženijnním oddílem z Pardubic. Aby bylo možné postavit most nad stoletou vodu musely…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kunětice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Pardubice
Obec
Kunětice
Telefon

Silnice spojující obce Počaply a Kunětice přechází přes Labe po mostě, vystavěném krátce po druhé světové válce. O mostu bylo uvažováno už ve třicátých letech, ale k realizaci došlo až po druhé světové válce. Postaven byl z prostředků UNRRA v roce 1947 a do provozu uveden v následujícím roce. Stavba byla prováděna ženijnním oddílem z Pardubic. Aby bylo možné postavit most nad stoletou vodu musely být provedeny před mostem nájezdy. Zprvu také most fungoval spíše pro pěší neboť zde nebyla potřebná komunikace, v Kuněticích končila asfaltka u fary. Vybudování kompletní asfaltové komunikace se podařilo zhruba pět let po dokončení mostu. Výstavbou mostu také zanikl zdejší brod a přívoz jenž fungoval po staletí. Generální opravou prošel most roku 1972 a pak ještě na počátku devadesátých let.

Most je příliš úzký a tak je zde provoz omezen sloupky do šířky 2,0 m (takže i vozidla typu Ford Transit zde mají problém) a řízen kyvadlově světelnou signalizací.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Barvám Neutečeš - Pardubice

14.08.2021 - 14.08.2021
Park Na Špici

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Zažij nejbarevnější běh svého života :)

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 18. leden

Dnes má svátek Vladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete