Statistika našeho portálu

  • 87 659 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Termální lázně Velké Losiny

Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradici, první lázeňská budova byla postavena v 16. století. Nachází se v podhůří Hrubého Jeseníku nedaleko města Šumperka. Svůj věhlas si lázně získaly jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří. Termální lázně jsou zasazeny do nádherného prostředí lázeňského lesoparku se stoletými stromy a vzácnými dřevinami. Park je každým rokem na jaře vyhlášenou ozdobou okolí v době květu pestrobarevných azalek a rododendronů. Komplex lázní tvoří celkem 4 lázeňské domy, wellness hotel a unikátní termální park. Celková kapacita lázní je 335 lůžek. Termální lázně Velké Losiny jsou členem rodinného řetězce lázeňských hotelů a resortů Royal Spa, léčíme nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické a oběhové a poskytujeme profesionální rehabilitaci a odbornou lázeňskou péči pro dospělé a děti od 1 roku. Termální lázně Velké Losiny nabízí kro

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Velké Losiny
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Šumperk
Obec
Velké Losiny
Web
www.lazne-losiny.cz
E-mail
info@lazne-losiny.cz
Tel
+420 58 3 3 94 311

Fotogalerie k článku

Historie


Lázně Velké Losiny patří k nejstarším na Moravě. O tom kdy se zdejší prameny začaly využívat jako léčivé nejsou přesné zprávy. Prvním doloženým pramenem poznání o zdejší lázeňské tradici je zpráva Tomáše Jordána z Klausenburka z roku 1580. Rozvoj lázní je spojen s majiteli zdejšího panství s pany ze Žerotína, mocného moravského rodu. Lázně byly u sirných pramenů budovány od roku 1592 z rozhodnutí Jana ze Žerotína. Ten vysušil okolní močály a postavil dřevěné lázně. Velký rozkvět přineslo 18. století, Velké Losiny se staly největšími sirnými lázněmi monarchie a u pramenů byla vybudována dřevěná kaple sv. Kříže. Další osudy panství a tím i lázní jsou spojeny s rodem Lichtenštejnů, kteří panství získali roku 1802. V průběhu 19. století přibývaly další lázeňské budovy a dalším zlomem byl rok 1903. Díky lékaři dr. Františku Riedlovi vznikla akciová společnost a bylo postaveno velké sanatorium. Další, dosud stojící lázeňské budovy, byly postaveny ve 20. letech 20.století. Od roku 1949 se ve Velkých Losinách začaly léčit následky dětské obrny, za použití metody sestry Kennyové.

 

O lázních

  • Přírodní léčivé zdroje: Přírodní, prostá, minerální voda sirná a teplá 36,7C
  • Indikace: nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické a oběhové
  • Léčebné procedury: termalní bazén, termalní koupele (sirné, přisadove, s bylinnými extrakty, rašelinově, vířivé, perličkové), parafinové a rašelinové zábaly, suché uhličité koupele, fyzikální terapie a fototerapie, léčebná tělesná výchova individuální a skupinová (individuální cvičení s použitím specifických léčebných metod Vojta, Bobath), masáže - klasické a reflexní, speciální masáže - medové, čokoládové, Thajské, aroma masáže, anticelulitidni, bankami nebo horkými kameny, Lymfodrenáže (manuální a přístrojové), akupunktura
  • Lázeňské objekty: hotel Eliška, sanatorium Šárka, vila Gazárka, lázeňský dům Chaloupka, Wellness hotel Diana.
  • Volný čas: vnitřní termální bazén, fitness, sauna, tenis, squash, petanque, minigolf, čarodějnické cyklotrasy, turistika, cyklistika, lyžovaní, lyžařská škola, návštěva Ruční papírny Velké Losiny, zámku Velké Losiny a dřevených roubených kostelíků v blízkém okolí nebo sedmého divu CR přečerpávací vodní nádrže Dlouhé stráně.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

První muzejní noc v Muzeu Zábřeh …

31.05.2019 - 31.05.2019
Muzeum Zábřeh

První muzejní noc v Muzeu Zábřeh se ponese v duchu elegance 20. století.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete