Statistika našeho portálu

  • 102 393 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Umělá zřícenina Janův hrad

Lednice

Janův hrad, obvykle zvaný Janohrad, je umělá zřícenina hradu, kterou můžeme navštívit v Lednicko-Valtickém areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO.Romantická zříceninaStavba je pseudogotická napodobenina hradní zříceniny postavená roku 1801-1808 na zakázku Jana Lichtenštejnského (po něm nese název Janův). Projektoval jej J. L. Hardtmuth, architekt a vynálezce tužky (v roce 1790 založil tužkárnu…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Lednice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Lednice
Telefon

Fotogalerie k článku

Janův hrad, obvykle zvaný Janohrad, je umělá zřícenina hradu, kterou můžeme navštívit v Lednicko-Valtickém areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Romantická zřícenina

Stavba je pseudogotická napodobenina hradní zříceniny postavená roku 1801-1808 na zakázku Jana Lichtenštejnského (po něm nese název Janův). Projektoval jej J. L. Hardtmuth, architekt a vynálezce tužky (v roce 1790 založil tužkárnu ve Vídni), který je také podepsán pod projektem nedalekého minaretu.

Stavba je to velmi neobvyklá. na rozdíl od ostatních napodobenin zřícenin z té doby byl Janův hrad projektován jako obyvatelný a sloužil v době honů jako myslivna a lovecký zámeček. Janův hrad najdeme v zámeckém parku při zámku Lednice.

Tipy na výlet

Kromě Lednicko-Valtického areálu můžete také navštívit zříceninu Sirotčí hrádek, zříceninu Dívčí hrady nebo se vadat do Dolních Věstonic za Věstonickou Venuší. Zde se nachází i Muzeum Dolní Věstonice a zajímavá expozice Věk lovců a mamutů. V Mikulově na vás čeká barokní zámek, Regionální muzeum, synagoga a židovský hřbitov nebo poutní kostel sv. Šebestiána na Svatém kopečku. V Břeclavi najdete renesanční zámek, Městské muzeum a galerii nebo synagogu.

Bohatý výběr ubytování najdete v Břeclavi nebo ve Valticích.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Královský košt Mikulov 2024

23.08.2024 - 23.08.2024
Hotel Ryzlink Mikulov

Výjimečná degustace vín spojená s kulturním a gastronomickým zážitkem.

Královský košt Hustopeče 2025

11.01.2025 - 11.01.2025
Hustopeče

Závěrečná degustace vín ve Wine Wellness hotelu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 27. květen

Dnes má svátek Valdemar

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete