Statistika našeho portálu

  • 96 242 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Vodní nádrž Rozkoš

Česká Skalice

Vodní nádrž Rozkoš se nachází při obci Česká Skalice. Prvotní snahy o vybudování nádrže pochází již z roku 1924, ale samotná stavba byla zahájena až v roce 1951 a o rok později zastavena. Znovu se budování rozběhlo v roce 1964 a zkušební napouštění započalo roku 1972. Hlavním účelem nádrže je ochrana před povodněmi a dále slouží k rekreaci, sportu a chovu ryb. Nádrž má několik zvláštností, napřík…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Česká Skalice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Náchod
Obec
Česká Skalice
Telefon

Vodní nádrž Rozkoš se nachází při obci Česká Skalice. Prvotní snahy o vybudování nádrže pochází již z roku 1924, ale samotná stavba byla zahájena až v roce 1951 a o rok později zastavena. Znovu se budování rozběhlo v roce 1964 a zkušební napouštění započalo roku 1972. Hlavním účelem nádrže je ochrana před povodněmi a dále slouží k rekreaci, sportu a chovu ryb.

Nádrž má několik zvláštností, například není vybudována na nějakém toku jak je to obvykle zvykem, ale je napouštění zvláštním uměle vybudovaným přivaděčem z řeky Úpy (max. kapacita kanálu je 150 m3/s). Z hlavní hráze je pak voda odváděna Rozkošským potokem do řeky Metuje. Další zvlášnostní jsou dvě hráze. První rozděluje vodní nádrž na dvě části. Tato hráz tzv. střední je sypaná, dlouhá 1,7 km se 4 metry širokou vozovkou na koruně hráze. Při plném naplnění celé nádrže může být tato hráz zaplavena. Hlavní hráz je situována na jižní straně nádrže, je rovněž sypaná se středním těsněním, 412 m dlouhá a 26,4 m vysoká. Celá nádrž má objem 76,154 mil m3 vody a zatopená plocha činí okolo 1 ha. Náklady na výstavbu přišly na necelých 99 milionů Kčs.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Street food piknik Jaroměř 2021 - J…

28.10.2021 - 28.10.2021
Jaroměř

Podzimní street food piknik v Masarykových sadech v Jaroměři!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 16. říjen

Dnes má svátek Havel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete