Statistika našeho portálu

  • 94 762 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Zámek Miletín

Miletín

Zámek Miletín se nachází v západní části stejnojmenného městečka, jen pár kroků od zdejšího kostela Zvěstování Panny Marie, 5 km od Hořic.Historie zámkuPůvodně zde stávala tvrz ze 14. století, kterou nechal přestavět Jiří Bedřich z Oppersdorfu v letech 1693 – 1703 na barokní zámek hradeckým stavitelem K. M. Klupfem. Za sedmileté války bylo panství zpustošeno a zámek sloužil velitelům ob…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Miletín
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Jičín
Obec
Miletín
Telefon

Zámek Miletín se nachází v západní části stejnojmenného městečka, jen pár kroků od zdejšího kostela Zvěstování Panny Marie, 5 km od Hořic.

Historie zámku

Původně zde stávala tvrz ze 14. století, kterou nechal přestavět Jiří Bedřich z Oppersdorfu v letech 1693 – 1703 na barokní zámek hradeckým stavitelem K. M. Klupfem. Za sedmileté války bylo panství zpustošeno a zámek sloužil velitelům obou válčících stran. I na Miletíně se poté vystřídalo několik majitelů. Po roce 1766 nechal Josef Jan Sosnovec z Vlkanova zámek opravit. V roce 1846 miletínské sídlo vyhořelo a v roce 1847 bylo pak obnoveno v empírovém slohu. Od roku 1946 je zámek v rukou státu.

Podoba zámku

Zámek Miletín je patrová obdélná budova s dvoupatrovými rizality na všech průčelích. Na severní straně je arkádový podjezd s balkónem a barokní portál. Zámek obklopuje anglický park, který zřídil kníže Alexandr Schonburg-Hartenstein roku 1881 a na severu areál ohraničují budovy bývalého hospodářského dvora. Zámecký park je veřejnosti přístupný, na zámku je umístněna expozice českého amatérského divadla, všechny zámecké interiéry však nejsou bohužel přístupné.

Tipy na výlet

V okolí zámku můžeme navštívit 7 km západně Lázně Bělohrad a jejich Annenské slatinné lázně, zámek Lázně Bělohrad, Fričovo muzeum nebo přírodní památku Hřídelecká hůra. V Nové Pace můžete navštívit expozici v Klenotnici drahých kamenů, Městské muzeum, Suchardův dům nebo ve Dvoře Kálové nad Labem známé ZOO se safari.

Ubytovat se můžete v Lázních Bělohrad.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete