Statistika našeho portálu

  • 95 245 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

ZOO Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem

Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Najdeme ji v podhůří Krkonoš a díky svému pojetí ji mnozí považují za výlet do Afriky.Pravé safariAreál je totiž rozdělen na klasickou zoo, otevřenou celoročně, a sezónní safari. Můžete tak nastoupit do Safaribusu a vjet přímo do africké bushe s volně pobíhajícími stády zeber, žiraf či antil…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
1029, Dvůr Králové nad Labem
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Dvůr Králové nad Labem

Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Najdeme ji v podhůří Krkonoš a díky svému pojetí ji mnozí považují za výlet do Afriky.

Pravé safari

Areál je totiž rozdělen na klasickou zoo, otevřenou celoročně, a sezónní safari. Můžete tak nastoupit do Safaribusu a vjet přímo do africké bushe s volně pobíhajícími stády zeber, žiraf či antilop. Pasou se a užívají si svobody na loukách, zatímco je pozorujete z pohodlí dvoupatrového autobusu. Šelmy a primáti jsou od návštěvníků odděleni bezpečnostním sklem, což umožňuje bezprostřední kontakt se zvířaty. Celá ZOO je zasazena do krásného přírodního prostředí. Klasická část leží na rovině, safari v lesnatém, mírně zvlněném terénu s dostatkem vodních ploch. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. A k idění je tak největší přehlídka afrických zvířat v Evropě. Novinkou od roku 2011 je možnost projet si safari ve vlatním voze. Více než 600 afrických zvířat v 50 druzích na trase dlouhé 6 kilometrů.

V nedávné době byly modernizovány velké tropické pavilony, Ptačí svět a Vodní svět, kde teď mohou návštěvníci pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Děti se ráda vrací k pavilonům šelem, hravých opic, roztomilých hrošíků, lvíčků a samozřejmě lvů. Jeden z pavilonů je věnován také vzácné okapi, kterou chová Královédvorská ZOO jako jediná ve střední Evropě.

Pestrý život v ZOO

Podoba ZOO není stejná po celý rok, ale mění se v závislosti na ročním období. Sváteční a klidnou podobu má v období Vánoc a strašidelná je v Týdnu duchů. O letní sezóně je v nabídce prohlídka za tmy. Je zajímavé poté sledovat, některé živočichy pro něž je právě noc přirozeným prostředím. Zejména v letní sezóně probíhá také řada akcí pro veřejnost. V nabídce jsou křtiny zvířat či oslavy jejich narozenin a pořádají se dětské dny. ZOO také nabízí velmi kvalitní zázemí. Prostorné parkoviště, moderní sociální zařízení, zásobené obchody se suvenýry, kvalitní informační systém, vláček pro snazší dopravu po parku, bezbariérové přístupy a mnoho možností občerstvení. Můžete vzít také své pejsky a v případě, že chcete strávit v ZOO více dní můžete využít ubytování v hotelu Safari.

Jak se dostat do ZOO Dvůr Králové

Autem

Příjezdové cesty jsou velmi podrobně a zřetelně značeny. Přímo u zoo se nachází velké parkoviště, na němž je možno čtyřkolového člena rodiny zdarma zaparkovat.

Vlakem / autobusem

Vlaková stanice Dvůr Králové nad Labem leží na trati č. 030 Jaroměř–Liberec a staví zde všechny rychlíky a osobní vlaky. Z nádraží ČD si buď můžete udělat pěší výlet (asi 3,5 km) nebo jet autobusem, případně oba způsoby zkombinovat (ne všechny autobusy zajíždějí až k zoo).

Autobusové nádraží se nachází ve východní části města. Pěšky je to do zoo přes centrum asi 2 km, v období od 1. května do 28. září můžete použít autobus. Autobusové linky jsou zařazeny do systému IREDO (společná jízdenka pro vlaky i autobusy).

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Příměstský in-line víkend 2021 - Če…

12.06.2021 - 13.06.2021
Černý Důl

Víkendový kemp v Černém Dole je pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských táborů.…

Příměstský cyklo víkend 2021 - Čern…

12.06.2021 - 13.06.2021
Černý Důl

Víkendový kemp v Černém Dole je určen pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

09.08.2021 - 13.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

16.08.2021 - 20.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

Zoo

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 18. květen

Dnes má svátek Nataša

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete