Statistika našeho portálu

  • 96 802 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Zřícenina hradu Kozlov u Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou

Nepatrné zříceniny hradu Kozlova se nacházejí přibližně 3 km jihozápadně od města Lomnice nad Popelkou. Z nejbližší obce Košov vede na volně přístupný hrad turistické značení.Historie hraduPísemné prameny o hradě mlčí, zmíněn je až roku 1462, kdy byl nazván pustým. Založen byl, soudě dle nalezené keramiky, v průběhu první poloviny 14. století. Zakladateli by mohli být buď členové vladyckého rodu …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Lomnice nad Popelkou
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Semily
Obec
Lomnice nad Popelkou
Telefon

Nepatrné zříceniny hradu Kozlova se nacházejí přibližně 3 km jihozápadně od města Lomnice nad Popelkou. Z nejbližší obce Košov vede na volně přístupný hrad turistické značení.

Historie hradu

Písemné prameny o hradě mlčí, zmíněn je až roku 1462, kdy byl nazván pustým. Založen byl, soudě dle nalezené keramiky, v průběhu první poloviny 14. století. Zakladateli by mohli být buď členové vladyckého rodu Košíků z nedaleké Lomnice, nebo jedna z větví pánů z Valdštejna. Bohuslav Balbín o něm píše, že byl roku 1442 dobyt, což by mohlo být i příčinou jeho zániku.

Dispozice hradu

Hradní jednodílná dispozice zaujala vrchol kopce. Půdorys je zhruba kruhový, téměř po celé délce obehnaný příkopem a valem. Hlavním obranným prvkem byla okružní hradba, která v sobě skrývala obytné prostory. Dnes jsou zde k vidění nepatrné střepy zdiva, do skály tesaná podzemní chodba neznámého účelu a samozřejmě příkop a val.

Tipy na výlet

V okolí se jako výletní cíl nabízí zámek Lomnice nad Popelkou, hrad Kumburk nebo mnohé zříceniny, jako třeba zřícenina hradu Bradlec, zřícenina hradu Kozlov a další. Můžete také vystoupit na rozhlednu Tábor. V obci Železnice najdete místní vlastivědné muzeum.

Ubytování najdete v Lomnici nad Popelkou.

M.K.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-farmářské a bleší trhy Tu…

16.04.2022 - 16.04.2022
Obec Tuhaň na Semilsku…

Akce s téměř 40letou tradicí, dříve známá pod názvem - burza Chuchelna. Nyní v obci Tuhaň na Semilsku, rodná vesnice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete